Ana Sayfa Gündem Libra DLM’den, markalara franchising desteği

Libra DLM’den, markalara franchising desteği

AVM ve markalara pek çok konuda hizmet veren Libra DLM, şimdi de franchising konusunda perakendecilere desteğini sürdürüyor. İlk olarak Komşufırın’ın lokasyon ve franchise bulma konusunda münhasırlığını alarak tek yetkili statü ile danışmanlığını üstlenen Libra DLM, franchise arayanlara ve adaylara yönelik bir danışmanlık sistemi kurdu.

Haber, AVMDergi.com

Alışveriş merkezlerine yönetim – kiralama ve asset managament hizmetlerinin yanı sıra perakende markalarına da danışmanlık veren Libra DLM, şimdi de franchising danışmanlığı ile markalara desteğini sürdürüyor. Libra DLM, franchise danışmanlığı hizmetini ilk olarak Doruk Grup’un fırıncılık markası Komşufırın’a vermeye başladı.

Libra DLM Kurucu Genel Müdürü Ercüment Alptekin ve Şirket Danışmanı Neşe Merdinler, hem franchise arayanlara hem de franchising ile büyümek isteyenlere hizmet verdiklerini belirterek lokasyon seçiminden fizibiliteye dek pek çok konuda markalara destek olduklarını vurguladı. Perakende sektöründe markaların mevcut ve yeni şubelerinde franchising sistemi kullanmaya yöneldiğini söyleyen Merdinler, “Markalar bu sayede mali yüklerini bir iş ortağı ile paylaşıyor ve daha çok büyüme imkanı buluyor. Franchise’lar da iyi bir işletmecilik örneğinde oldukça karlı operasyonlar gerçekleştirmiş oluyorlar. Bu karşılıklı kazan-kazan sisteminin perakende sektörünün ve markaların büyümesine verdiği destek çok önemli” diye konuştu.

Libra DLM olarak sektördeki giderek büyüyen talebi fark ettiklerine ve bu anlamda birçok markadan hizmet talebi aldıklarına dikkat çeken Neşe Merdinler, franchise arayanlara ve adaylara yönelik bir danışmanlık sistemi başlattıklarını belirtti. Bayi arayan markalarla görüşmeleri sonucunda portföylerinden uygun olanları, yoksa farklı kanalları kullanarak bayi bulmalarına yardımcı olduklarına değinen Merdinler, franchising danışmanlığı kapsamında yeni açılacak mağazalarda lokasyonun değerlendirmesi ve fizibilite çalışmalarının yapılarak hem markalara hem franchise adaylarına hizmet verdiklerini vurguladı. Franchising danışmanlığı çalışmalarına ilk olarak Komşufırın ile başladıklarını söyleyen Neşe Merdinler, sözlerini şöyle sürdürdü:

“İlk olarak Komşufırın ile franchising danışmanlığı çalışmamıza başladık. Şimdi markanın hem mevcut fırınlarının hem de yeni açılacak fırınlarının franchise adaylarının bulunması hem de gelen lokasyonların değerlendirilmesi ve fizibilite çalışmalarının yapılması hususunda münhasırlığını aldık.”

Bayim Olur Musun Fuarı ile stratejik iş birliğine gittiklerine de değinen Neşe Merdinler, hem projeleri hem markaları fuara taşıyacaklarını anlatarak “Bu platform ve iş birliği sayesinde hem perakende markaları lokasyon ve bayi alternatiflerine kavuşacak hem de ticari projeler, fuar ziyaretçileriyle buluşacak” dedi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz