Ana Sayfa AVM Kuklaların renkli dünyası Kipa ile aralanıyor

Kuklaların renkli dünyası Kipa ile aralanıyor

Bu yıl onuncusu gerçekleştirilen İzmir Uluslararası Kukla Günleri, Kipa’nın ana sponsorluğunda 3 Mart tarihinde perdelerini açıyor. Etkinlik, 32 ülkeden 58 topluluğu ağırlayacak. Festival bünyesinde düzenlenen Kipa Kukla Şenliği’nde ise 9 grubun sergileyeceği 48 performans Kipa’nın Çiğli ve Balçova’daki Alışveriş Merkezleri’nde ücretsiz olarak izlenecek.

Dünyanın en büyük kukla festivalleri arasında yer alan Uluslararası İzmir Kukla Günleri, Kipa’nın ana sponsorluğunda bu yıl 10. kez perdelerini açacak. 32 ülkeden 58 kukla tiyatrosu topluluğunun gösterilerine ev sahipliği yapacak olan etkinlik, 100 bin kişiyi kuklaların renkli dünyası ile buluşturmayı hedefliyor. 3 Mart – 9 Nisan tarihleri arasında düzenlenecek festivalde, gösterilerin yanı sıra farklı yaş gruplarına yönelik sergiler, söyleşiler, sempozyumlar ve atölyeler de konuklarla buluşacak.

Her yaştan sanatsevere uygun gösterilerin yer aldığı Uluslararası Kukla Günleri’nin en özel etkinliklerinden biri ise Kipa AVM’lerinin ev sahipliği yapacağı 2. Kipa AVM Kukla Şenliği olacak. 12 – 20 Mart tarihleri arasında, Balçova ve Çiğli Kipa AVM’lerde düzenlenecek şenlikte, Bulgaristan, Fransa, İspanya, Japonya, Rusya, Slovenya, Tayvan’dan gelen kukla toplulukları sahne alacak. Tüm oyunların ücretsiz sunulacağı 2. Kipa Kukla Şenliği şenliği sayesinde, 7’den 70’e tüm Kipa müşterileri ailece keyifli vakit geçirme şansını yakalayacak.

İzmir’in en önemli kültürel etkinliklerinden biri olan Kukla Günleri, kukla sanatının duayen isimlerini de Türkiye’ye getiriyor. Kukla sanatının dünyaca ünlü isimlerinden İspanyol Jordi Bertran bunlardan biri olacak. Sanatçının, Charlie Chaplin’in canlandırdığı efsanevi Şarlo karakterinin 125. yılı anısına hazırladığı üç skeçlik seyircilerin favorisi olmaya aday.

10. İzmir Uluslararası Kukla Günleri’nin ana sponsorlarından biri olan ve etkinlik kapsamında düzenlenen Kipa Kukla Şenliği’ne ev sahipliği yapan Kipa’nın CEO’su Bill O’Neill, “Kipa olarak bu yıl 10.’su gerçekleştirilen İzmir Uluslararası Kukla Günleri’ne bir kez daha sponsor olmaktan büyük mutluluk duyuyoruz. Bu kapsamda, Çiğli ve Balçova Alışveriş Merkezleri’mizde, dünyanın dört bir yanından gelen kukla gösterilerine ev sahipliği yaparak her yaştan müşterimizi kuklaların renkli ve büyülü dünyasıyla buluşturacağız. Kalbi Ege Bölgesi’nde atan, İzmir kökenli bir firma olarak, bölgemizin kültür dünyasına katkı sağlayan bu önemli festivalin ana destekçilerinden biri olmayı hem bir görev hem de bir gurur vesilesi olarak görüyoruz” dedi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz