Ana Sayfa İNDEKS Komşu Fırın Komşufırın, ihtiyaç sahiplerine ekmek ulaştıracak

Komşufırın, ihtiyaç sahiplerine ekmek ulaştıracak

Doruk Group Holding’in yeni nesil fırıncılık markası Komşufırın, mahalle fırıncılığının sıcaklığını ihtiyaç sahiplerine yaşatacak. Komşufırın’ın Temel İhtiyaç Derneği’yle (TİDER) yaptığı anlaşma kapsamında, şubelerde satın alınmayan ekmekler ihtiyaç sahipleriyle buluşacak. TİDER’in Maltepe Kaymakamlığı işbirliği ile işlettiği Destek Market aracılığı ile Maltepe ilçesindeki ihtiyaç sahipleri Komşufırın ekmeklerine ulaşabilecek.

Misafirlerinin hayatına lezzet katan Komşufırın, kendi ekonomik sürdürülebilirliklerini sağlayan bireylerin sayısını artırmak için kurulan TİDER ile birlikte ihtiyaç sahiplerini çok sevindirecek bir işbirliğine imza attı.

Komşufırın ile TİDER arasında yapılan anlaşma kapsamında İstanbul’un Anadolu Yakası’ndaki bazı Komşufırın şubelerinde satın alınmayan ekmekler, her akşam TİDER Destek Market’e ulaştırılacak. Maltepe Kaymakamlığı tarafından belirlenen ihtiyaç sahipleri, Destek Market’e giderek Komşufırın ekmeklerini temin edebilecekler.

İhtiyaç sahipleri, para ödemedikleri Destek Market’te Kaymakamlığın kendileri için belirlediği tutar karşılığı kadar alışveriş yapabiliyorlar.

İkinci yardım merkezi 2017’de Avrupa Yakası’nda açılacak

Projeye ilk planda Anadolu Yakası’nın bazı semtlerindeki şubelerinde başlayan Komşufırın, yılsonuna kadar tüm Anadolu Yakası’nda bu uygulamayı gerçekleştirmeyi planlıyor.

TİDER’in Avrupa Yakası’nda 2017 yılı içerisinde açmayı planladığı yeni destek market ile birlikte bu uygulama, İstanbul’un diğer bölgelerinde de yaygınlaşmaya devam edecek.

Misafirlerinin hayatına lezzet ve sağlık katan Komşufırın, ihtiyaç sahiplerinin de hayatına değer katmak için bu tip çalışmalara imza atmayı önümüzdeki günlerde de sürdürecek.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz