Ana Sayfa Marka-Mağaza Kipa’dan EÇEV’e anlamlı destek

Kipa’dan EÇEV’e anlamlı destek

Önemli sosyal sorumluluk projelerine imza atan Kipa, bu kez de çocukların eğitimi için Ege Çağdaş Eğitim Vakfı’yla elele verdi. Kipa, üç öğrencinin bir yıllık eğitim masraflarını karşılarken, kırtasiye setleri ile birlikte 100 okul çantası hediye etti.

Kipa, okulların açılmasıyla birlikte Ege Çağdaş Eğitim Vakfı’na önemli bir destek verdi. Kipa, Ege Çağdaş Eğitim Vakfı (EÇEV) aracılığıyla bu öğretim yılında üç öğrencinin bir senelik eğitim-öğretim masraflarını karşılayacak. Ayrıca Kipa kırtasiye malzemeleriyle dolu 100 adet okul çantası da hediye etti.

“Çocuklar bizim geleceğimiz”

Önemli sosyal sorumluluk projelerine imza atan Kipa’nın Kurumsal İlişkiler Müdürü Nil Timur, “Kipa olarak kurumsal sorumluluk önceliklerimizin başında gençlere fırsat yaratmak ve eğitime destek olmak geliyor. Bu amaçla daha önce pek çok projede birlikte çalıştığımız EÇEV ile bir kez daha çocuklara eğitimde fırsat eşitliği sunmak için elele verdik. Çocuklarımızın geleceğine bir katkı sunmaktan dolayı çok mutluyuz” dedi.
Kipa yetkililerine EÇEV çocukları adına teşekkürlerini ileten Vakıf Genel Sekreteri Şule Keskiner, “Sosyal sorumluluk çalışmalarında desteğini her zaman yanımızda hissettiğimiz Kipa ailesi ile, bu eğitim-öğretim dönemi öncesinde de yine el birliği yaparak çocuklarımızı bir kez daha sevindirmenin mutluluğunu yaşıyoruz. Çocukların yarınlara umutla bakması, öğrenmek, gelişmek için heves ve heyecan duyması en büyük motivasyon kaynağımız. Kipa’nın bu duyarlı yaklaşımının, yarınlarımızın umudu gençlerimizin çağdaş eğitim fırsatlarına ulaşmalarına katkıda bulunmak isteyen tüm birey ve kurumlara ilham vermesini dileriz” dedi.

Minikler eğlenerek yaza veda etti

Yamanlar ve Altındağ’da bulunan iki eğitim merkeziyle, yıl boyunca 600’den fazla ilk ve ortaokul öğrencisine eğitim desteği veren EÇEV, Yamanlar Eğitim Merkezi’nde düzenlenen kapanış şenliğiyle yaz okulu dönemini tamamladı. Kipa temsilcilerinin de katıldığı şenlikte, müzik atölyesinde davul, tef, marakas gibi enstrümanlar ile ritim tutan çocuklar, keşif atölyesi isimli oryantiring etkinliğinde, bahçeye saklanmış çeşitli yönergeleri takip ederek eğitmenlerinin hazırladığı yapbozu bitirdi. El sanatları atölyesinde ise kendi ellerinde neşeli kuklalar hazırlayan minikler, bu kuklaları masal atölyesinde canlandırarak doyasıya eğlendi. Yaşları 8 ile 14 arasında değişen 100’ü aşkın EÇEV öğrencisi, gönüllü eğitmenleriyle birlikte hem yaz boyunca öğrendiklerini pekiştirdi, hem de eğlenceli bir şekilde yaza veda etti.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz