Ana Sayfa İNDEKS Kiğılı Kiğılı’dan ‘Trakgelsin’

Kiğılı’dan ‘Trakgelsin’

Kiğılı’dan ‘Trakgelsin’ uygulamasıyla bir ilk yaşandı. Kristal Elma Festivali’ne gerilla pazarlama yöntemiyle katılan Kiğılı, Türkiye’de mobil giyim hizmeti sunarak, mağazayı tüketicinin ayağına getiren ilk marka oldu.

Türkiye’nin erkek giyim markası Kiğılı, Türkiye’nin en önemli reklamcılık ödüllerinden biri olan Kristal Elma Festivali’ne, yaratıcı bir uygulama ile katılım gösterdi. Bu uygulamayla Türkiye’de ilk defa “mobil giyim hizmeti” sunan marka haline gelen Kiğılı, festival boyunca mağazalarını reklamcıların ayağına getirdi.
Kiğılı, festivale özel Trak isimli bir alt marka yaratarak Trakgelsin.com mikro-sitesini oluşturdu.

Siteden, festival sırasında kıyafeti zarar gören reklamcılara, Whatsapp yoluyla kendilerine ulaşabilmeleri için bir telefon numarası verdi. Whatsapp’tan Trak’a ulaşan reklamcılar, Trak minibüsüyle 15 dakika içinde festival alanının kapısında buluştu. Minibüsün içinde yepyeni ve tertemiz kıyafetlerini giyip tekrar etkinliğe geri döndü.

Trak, 3 gün boyunca süren ve 10 bin reklamcının katıldığı festival boyunca; Facebook, Twitter gibi sosyal mecralar aracılığıyla ve özel reklam hedeflemesiyle reklamcılara ulaştı. Trakgelsin.com sitesinde 14 bin, Trak minibüsünün içinde de kıyafeti lekeli 42 reklamcı ağırlandı.

kigili-trak-1

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz