Ana Sayfa İNDEKS Kiğılı Kiğılı’dan STK’lara destek

Kiğılı’dan STK’lara destek

Türkiye’nin erkek giyim markası Kiğılı, Yuvarla.org ile gerçekleştirdiği işbirliği kapsamında Kigili.com’dan alışveriş yapan müşterilerine bir sivil toplum kuruluşuna bağış yapma imkanı sunuyor. Sepet tutarını belli bir üst fiyata yuvarlayan Yuvarla.org uygulaması sayesinde Kigili.com müşterileri 2015 yılında en çok Kanserli Çocuklara Umut Vakfı’na bağış yaptı.

Erkek modasının öncü markası Kiğılı online alışveriş ödemelerindeki küsuratların sivil toplum kuruluşlarına aktarılmasına yardımcı olan Yuvarla.org entegrasyonu ile online mağazadaki müşterilerine bir sivil toplum kuruluşuna bağış yapma fırsatı sağlıyor. Yuvarla.org, üzerinden yapılan bağış miktarının yüzde 23’ü Kanserli Çocuklara Umut Vakfı’na yapıldı. Türk Kızılay’ı ise yüzde 22 ile en fazla bağış yapılan ikinci sivil toplum kuruluşu oldu.

Entegrasyon Kigili.com’da müşterilerin ödeme aşamasını tamamladıktan sonra “Yuvarla” modülü ile küsuratlı tutarı yuvarlaması ve seçilen sivil toplum kuruluşuna doğrudan aktarılması şeklinde çalışıyor. Eğer istenirse bağış miktarına 1 TL eklenerek arttırılabiliyor.

Alışveriş tamamlandığında desteklenen sivil toplum kuruluşundan bağışın yerine ulaştığına dair bir teşekkür e-postası geliyor. E-postada yer alan sosyal medya paylaşım linkleri tıklanarak destek sosyal medya hesaplarında paylaşılabiliyor ve sivil toplum kuruluşlarının daha fazla insana dokunması sağlanabiliyor. Uygulama sayesinde UNICEF, WWF-Türkiye, AKUT, TEMA, AÇEV, KAÇUV, TEV, Tohum Otizm Vakfı gibi birçok sivil toplum kuruluşuna bağış yapılabiliyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz