Ana Sayfa Yiyecek-İçecek İtalyan Mutfağı tutkunlarının Ankara’daki yeni adresi

İtalyan Mutfağı tutkunlarının Ankara’daki yeni adresi

Panora AVM’de İtalyan mutfağı konseptiyle ziyaretçilerine kapılarını açan Rossetti’nin sahibi Selbin Rossetti “Hobim mesleğim oldu” dedi.

Panora Alışveriş Merkezi, keyifli yaşam alanlarına bir yenisini daha eklendi. Panora AVM’de İtalyan mutfağı konseptiyle ziyaretçilerine kapılarını açan Rossetti, yeni lezzet meraklılarını bekliyor. Sahibi Endüstri Mühendisi Selbin Rossetti, “Yemek her zaman benim en büyük hobim ve merakım oldu… Bolulu olmamın mutfağa düşkünlüğümde etkisi sanırım çok. Farklı ülke ve şehirlere yaptığım iş seyahatlerimde bile yeni tat ve lezzetlerin peşinde koştum ve döner dönmez kendimi mutfağa atıp, o lezzetleri hemen ailem ve dostlarıma tattırdım. Evimde ağırladığım bütün misafirlerim, benim mutlaka bir restoran açmam gerektiğini yıllardır tavsiye ediyorlardı” diyerek Rossetti’nin hikayesini paylaştı.

Mutfak ekibindeki en önemli unsurun, ekip ruhuna ve kendilerini devamlı geliştiren bir yapıya sahip olması gerektiğini söyleyen Rossetti, “İtalyan mutfağında uzman bir ekibiz ve birlikte yemek yaparken çok eğleniyoruz. Mutfakta hijyen, kaliteli malzeme, öğrenme ve yenilik devam ettiği sürece başarı kaçınılmaz” dedi. Dünya mutfakları arasında en çok Türk ve İtalyan mutfağını seven Selbin Rossetti, menülerini hazırlarken, misafirlerin müzik ve ambiyansla bir bütünlük içinde geleneksel İtalyan lezzetlerini tadarken, kendilerini İtalyan restoranında yemek yediklerini hissetmeleri için çabaladıklarını söyledi.

İnsanlar mutlu olduğu işi yapmalı

Evinde ağırladığı misafirleri tarafından büyük beğeni toplayan Selbin Rossetti’nin yemekleri, usta kadrosu ile Panora Alışveriş Merkezi’ndeki yeri aldı. Roma’da oturduğu 10 sene boyunca profesyonel iş hayatının yoğunluğundan bulduğu her fırsatta mutfakta zaman geçiren Rossetti, “Yemek yaparken çok mutlu olduğumu fark ettim. İnsanın mutlu olduğu işi yapması kadar güzel ne olabilir ki?” dedi. Endüstri Mühendisi olarak uzun yıllar Çimento, Madencilik ve Mühendislik gibi ağır sanayi sektörlerinde Fransa, İtalya ve Türkiye’de üst düzey yöneticilik yapan Rossetti’nin hobisi, mesleği oldu. Arkadaşlarının tavsiyelerine uyan ve karşısına çıkan fırsatları değerlendiren Selbin Dinçtürk, hedefinin bir klasik olmak ama sürprizlerle ve yeniliklerle de şaşırtmak olduğunu söyledi.

İstanbul’dan Rossetti’nin açılışına özel olarak gelen Berrin Okçu ve Savni Okçu, İtalyan lezzetlerini tattı. Çift, Selbin Rossetti tarafından restoranda özel olarak ağırlandı.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz