Ana Sayfa AVM İstinyePark mağazalarının cirosu yüzde 17 arttı

İstinyePark mağazalarının cirosu yüzde 17 arttı

Yaz boyunca süren tadilatlar sonunda Louis Vuitton, Gucci, Beymen ve Burberry mağazalarının yenileyerek genişlediği İstinyePark AVM’de mağazaların toplam cirosu yüzde 17 oranında arttı. İstinyePark AVM Müdürü Uğur Berk, “Markalarını iyi anlayan alışveriş merkezlerinin katma değer yaratabileceğine inanıyoruz” dedi.

İstanbul’un prestijli ve seçkin AVM’leri arasında yer alan İstinyePark’taki mağazaların toplam cirosu, 2015’te önceki yıla oranla yüzde 17 arttı. 2015’te ziyaretçi sayısında geçtiğimiz yıla kıyasla küçük bir düşüş gözlemlenmesine rağmen kişi başına harcama tutarının artması dikkat çekti. İstinyePark’ın 2015 değerlendirmesini ve projelerini paylaşmak üzere düzenlenen basın buluşmasına katılan Genel Müdür Uğur Berk, “İstinyePark’ı 2016’da “Kentin Simgesi” haline getirmeyi hedefliyor, bu doğrultuda çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Bünyemizdeki markalarla kurduğumuz iletişime ve onları anlamaya çok zaman harcıyoruz. Çünkü ancak markalarını iyi anlayan alışveriş merkezlerinin katma değer yaratabileceğine inanıyoruz” dedi. İstinyePark AVM Müdürü Uğur Berk, sözlerini şöyle sürdürdü:

“İstinyePark, pek çok lüks markanın İstanbul’da hizmet verdiği en stratejik lokasyonlardan biri olarak kabul ediliyor. Marka karmamızı güncel tutmaya ve yeni markalar için fırsat yaratmaya özen gösteriyor. 2015 yılında elde ettiğimiz büyümeyi 2016’da da sürdürmeyi hedefliyoruz. Alışveriş Merkezi ve Yatırımcıları Derneği’ne göre, AVM sektörünün cirosunun 2016 yılında 100-110 milyar TL’ye ulaşacağı tahmin ediliyor. İstinyePark olarak bizim, ciro bazında minimum yüzde 20 büyüme beklentimiz var. Sektörün de yüzde 8-10 oranında büyüyeceğini öngörüyoruz.”

“Lüks segmentte daha iddialıyız”
istinyepark-2
İstinyePark AVM Müdürü Uğur Berk

Yaz boyunca süren tadilatlar sonunda Louis Vuitton, Gucci, Beymen ve Burberry mağazalarının yenilenerek genişlediğini anlatan Berk, İstinyePark AVM’deki yenilikler hakkında şu bilgileri verdi:
“Louis Vuitton yenilenen mağazasının açılışı sırasında, sadece İstinyePark’a özel, 60 adet Frontrow modeli mavi sneaker ayakkabı üretti. Yaz aylarında tadilata giren Beymen 700 metrekare, Louis Vuitton ve Miu Miu 100’er metrekare genişledi. Burberry ve Hugo Boss mağazaları tadilata girerek yeni konseptlerini getirdiler. Ayrıca, ulaşılabilir lüks Fransız markası Sandro 15 ocak tarihinde, İtalyan markası Hogan da yine ocak ayında misafirlerine kapılarını açacak. Zuma ise Ortaköy’den taşınarak, ocak ortasında İstinyePark Markalar Sokağı’ndaki yerini alacak. Bu sezonun önemli yeniliklerinden bir diğeri Audi City olacak. Dünyadaki 6’ıncı mağazasını açacak marka, otomobil satışının yanı sıra, ziyaretçilerin Audi modellerini deneyimlemesine de imkân tanıyacak. Kısaca, yenilenen ve genişleyen mağazalarımızla lüks segmentte daha da iddialıyız.”

Yabancı ziyaretçi sayısında yüzde 50 artış

Uğur Berk, yabancı ziyaretçi sayısında, geçtiğimiz yıla oranla yüzde 50’lik bir artışın söz konusu olduğunu belirterek, toplam satışların yüzde 10’u turistlere yönelik satışların oluşturduğunu, bu oranın lüks markalarda yüzde 40’a kadar çıktığını söyledi. İstinyePark’a gelen turist ziyaretçiler sıralamasında, Suudi Arabistan, Katar, Kuveyt, Çin ve Azerbaycan’ın ilk 5’te yer aldığını vurguladı.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz