Ana Sayfa İNDEKS İstikbal İstikbal 2016’da yüzde 12 büyüyecek

İstikbal 2016’da yüzde 12 büyüyecek

Yönetim Kurulu Başkanı olarak göreve başladıktan sonraki ilk büyük toplantısını yapan Mustafa Boydak, İstikbal’in bugünkü büyüklüğü ve gelecek hedeflerinin değerlendirildiği toplantıda önemli bilgiler verdi. Boydak; “Mobilya sektörünün açık ara lider markası İstikbal, yurt içinde 2.5 milyar TL ciro elde ederken, Türkiye’nin bitmiş ev mobilyası ihracatının yüzde 25’ini kendi başına karşılamaktadır. 2016 yılında, güçlenen ve değişen yönetim yapımızla markalarımızı büyütmeye devam edeceğiz. İstikbal’de de bu yıl hedefimiz yüzde 12 büyümek. Bu çerçevede yurtiçi ve yurtdışında 50 yeni mağaza, doğrudan ve dolaylı olarak bin kişilik ek istihdam gerçekleştireceğiz” diye konuştu.

Yarım asrı aşan geçmişiyle Türkiye’nin lider mobilya markası olan İstikbal, her yıl düzenlenen geleneksel bayi toplantısı kapsamında bu yıl Antalya’da bin iş ortağıyla bir araya geldi. Geleneksel İstikbal bayi toplantısında konuşan Boydak Holding Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Boydak; “Sorumluluk duyduğumuz ülkemiz, çalışanlarımız, bayilerimiz ve iş ortaklarımızla Türkiye ekonomisine kazandırdığımız küresel markalarımızın sürekli gelişimini desteklemek, işlerimize odaklanmak, iş verimliliği ve faaliyet sürekliliğinin kesintiye uğramaması için hepinizin bildiği gibi yakın zamanda büyük bir kan değişimi yaşadık. Bu değişim ile 8 sektörde 41 şirketiyle Türkiye ekonomisine katkı sağlayan Boydak Holding olarak hedeflerimizi de büyüttük” dedi. Diğer taraftan ülke ekonomisine olan güvenlerini belirterek bu bağlamda bayilerden yüksek düzeyde performans beklediklerini, kamuya olan sorumluluk bilinci ile bütün bayilerin işlerine odaklanarak faaliyetlerine devam etmelerini ifade etti.

İstikbal’in Türkiye’de bitmiş ev mobilyasının yüzde 25’ini kendi başına karşılayan büyük bir marka olduğunu hatırlatan Mustafa Boydak, “Bu yıl 7 bin çalışanıyla 2,5 milyar TL ciroya ulaşan markamız, 2016 yılında da büyüme oranını yüzde 12 olarak belirledi. İstikbal markamız, güçlenen yapımızla birlikte 2016’da daha büyük hedeflere koşacak ve küresel başarısını perçinleyecek” diye konuştu.

İstikbal’in Avrupa’nın en büyük üretim tesisine sahip mobilya markası olduğunun altını çizen Mustafa Boydak, bu yıl İstikbal ile yurtiçi ve yurtdışında toplam 50 yeni mağaza açacaklarını da sözlerine ekledi. Markanın 2016’daki büyüme hedefi çerçevesinde doğrudan ve dolaylı olarak ilave bin kişilik istihdam gerçekleştireceğini belirten Boydak, İstikbal’in sektördeki ayrıcalıklı konumunun sadece ciro ve rakamsal verilerden değil; moda, tasarım, yenilikçilik gibi çok yönlü üstünlüklerden kaynaklandığını ifade etti. 2016 yılı için hazırlanan yeni ürünlerin hızla değişen ve gelişen ülkemizin mobilya sektöründeki temsil yüzünü oluşturduğunu belirten Mustafa Boydak şöyle devam etti: “İstikbal bizim gözbebeğimiz. Sadece cirosal anlamda değil, modaya yön verme, ilkleri hayata geçirme anlamında da her zaman lider… Türkiye’deki hatta yakın bölgelerdeki mobilya modasının en büyük öncüsü İstikbal. Bilindiği gibi markamızla 2023 hedeflerimiz doğrultusunda dünyanın en büyük mobilya üreticileri arasında ilk 3’te yer almak için çalışıyoruz. Bu hedef doğrultusunda İstikbal bu yıl 150 milyon dolar ihracat gerçekleştirmiş büyük bir marka.”

Antalya’da dört gün süren etkinlikte İstikbal bayileri 2016 yılı için hazırlanana yeni ürünleri detaylı bir şekilde inceleme fırsatı buldu. Diğer taraftan 2016 ve gelecek yıllara ilişkin markanın stratejisi ve hedefine yönelik marka üst yönetiminden bilgiler aldı.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz