Ana Sayfa AVM İstanbul Optimum’da Cemalnur Sargut sohbeti

İstanbul Optimum’da Cemalnur Sargut sohbeti

İstanbul Optimum Outlet Alışveriş Merkezi ramazanın gelişini gönüllere seslenecek, maneviyatın derinliklerine ulaştıracak etkinliklerle kutluyor. Optimum Outlet AVM 10 Haziran cumartesi günü ziyaretçilerini, tasavvuf araştırmacı ve yazarı Cemalnur Sargut ile söyleşi ve imza günü etkinliğinde bir araya getiriyor. Yazar etkinlik boyunca okurlarıyla birlikte sohbet edip, son kitabı “İrfan Sofraları”nı imzalayacak.

İstanbul Optimum Outlet Alışveriş Merkezi on bir ayın sultanı ramazanı tasavvufla geçiriyor. 10 Haziran Cumartesi günü saat 14.00’da düzenlenecek Cemalnur Sargut söyleşisinde manevi dünyanın merak edilenleri ele alınacak. Tasavvuf araştırmacısı, yazar Cemalnur Sargut söyleşi sonrası büyük mutasavvıf Niyâzî-i Mısrî’nin yetmiş bir sofradan oluşan muazzam eseri İrfan Sofraları’nın dokuz sofrasının şerh edildiği son kitabını okurları için imzalayacak.

Tasavvufun insanlığın ortak dili olabileceği inancıyla yaşayan, Türkiye’nin önde gelen mutasavvıflarından Cemalnur Sargut; tecrübelerini ve maneviyatla ilgili tüm bilinmeyenleri Optimum ziyaretçileriyle paylaşacak.

Türk Kadınlar Kültür Derneği İstanbul Şubesi Başkanı, tasavvuf araştırmacı ve yazarı Sargut, tasavvufun insanlığın ortak dili olabileceği konusunda uluslararası sempozyumlar düzenlemektedir. Gençliğinde felsefeye ilgi duyan Sargut, büyük felsefecilerin hayatını incelemişse de bu ilmin yaşanamayan bir ilim olduğu kanaatına varınca Mevlana’ya yönelmiştir.

Optimum Outlet AVM düzenleyeceği çeşitli etkinliklerle ziyaretçilerine ramazan ruhunu hissetmeye devam edecek.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz