Ana Sayfa Kitap-Müzik İstanbul Kukla Festivali’nin web sitesi yenilendi

İstanbul Kukla Festivali’nin web sitesi yenilendi

Uluslararası İstanbul Kukla Festivali’nin web sitesi yenilendi, sanatseverler ve izleyicileri ile iletişimi daha da güçlendi.

Dünyanın en renkli ve başarılı kukla oyunlarını her yıl İstanbul’da bir araya getiren Uluslararası İstanbul Kukla Festivali, bu yıl 15-30 Ekim’de sanatseverlerle buluşuyor.

19 yıldır İstanbul’un dört bir yanını rengarenk kuklalarla donatan Uluslararası İstanbul Kukla Festivali’nin bu yılki programı açıklandı. Yenilenen web sitesiyle izleyicileri ve sanatseverlerle iletişimi daha da güçlenen Festival’in gösterileri, İstanbul’un her yerinde sahnelenecek.

Dünyanın çeşitli ülkelerinden yaklaşık 20 kukla tiyatrosu ekibini İstanbul’da buluşturacak festivalin biletleri “biletinial.com” üzerinden alınabiliyor. Akbank Sanat’ta gerçekleşecek gösterimlerin biletleri ise Biletix’ten satışa sunuluyor. Dünyanın ünlü kukla ustalarını ve kukla gösterilerini izlemek isteyenler Uluslararası İstanbul Kukla Festivali’ndeki yerlerini biletler bitmeden “biletinial.com” ve Biletix’ten ayırtabilir.

Uluslararası İstanbul Kukla Festivali, 15-30 Ekim’de
Dünyanın en renkli ve başarılı kukla oyunlarını her yıl İstanbul’da bir araya getiren, İstanbul’un en köklü ve renkli festivallerinden 19.Uluslararası İstanbul Kukla Festivali, 15-30 Ekim tarihlerinde gerçekleşecek.

Festivale; Avusturya, Belçika, Çek Cumhuriyeti, Fransa, Hollanda, İtalya, İspanya, Macaristan, Romanya, Singapur, Yunanistan ve Türkiye’den yaklaşık 20 ekip katılacak. Tüm yaş gruplarına hitap eden gösterilerin sahneleneceği Festival’de el kuklası, animasyon, gölge kuklası, gezici oyunlar, ipli kukla, maskeler, bunraku gibi pek çok farklı kukla tekniği seyircilere görsel şölen yaşatacak, onları bambaşka dünyalara götürecek.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz