Ana Sayfa Gündem İSF ve TMD Tasarım Ödülleri sahiplerini buldu

İSF ve TMD Tasarım Ödülleri sahiplerini buldu

İstanbul’u alışveriş destinasyonu olarak cazibe merkezi haline getirmek amacıyla yola çıkılan ve 7 yıldır düzenlenen İstanbul Shopping Fest, bu yıl tasarım, sanat ve atölyelerle dopdolu geçti

Tasarımcıların daha geniş kitlelere ulaşmasını sağlamak için alışveriş merkezlerinde Design İSF alanları oluşturulurken, özgün üretimin desteklenmesi amacıyla Tescilli Markalar Derneği işbirliğiyle “Tasarım Ödülleri” verildi.

Festival alışveriş merkezleri, Akasya, Capitol, Emaar Square Mall, Forum İstanbul, İstinyePark, Kanyon, Palladium, Venezia ve Zorlu Center’da kurulan “DesignİSF” alanları, ziyaretçileri alışveriş fırsatlarının yanı sıra tasarım ve sanat ile buluşturdu. Design İSF alanlarında katılımcılar moda dünyasının tanınmış tasarımcılarının yanı sıra takıdan seramiğe, camdan tekstile, dekoratif ürünlerden aksesuarlara kadar birçok farklı alanda üretim yapan tasarımcıların ürünlerine ulaşma şansı yakaladı.

Festival kapsamında bu yıl tasarımcıların desteklenmesi için İstanbul Shopping Fest ve Tescilli Markalar Derneği işbirliğiyle düzenlenen tasarım yarışmasında Genç Marka, Özgün Logo ve Özgün Ürün kategorilerinde ödüller verildi.

Zorlu PSM’de düzenlenen ödül töreninde Genç Marka ödülünü Türk mitolojisinden öğeler kullanan takı tasarımcıları Beste Cesur ve Yonca Akbayrak, Lucky Culture markalarıyla, Özgün Logo ödülünü yaşam alanlarına modern dokunuşları seven Burak Çakmak ve Kübra Konca Nordbagen markalarıyla, Özgün Ürün ödülünü ise İlayda Soylu ve Ayda Timer, Türkiye’nin sayılı yerli güneş gözlüğü markalarından biri olan Elia Sunglasses ile kazandı.

Lucky Culture ödülünü, İstanbul Ticaret Odası (İTO) Başkanı ve İstanbul Shopping Fest Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Çağlar’dan alırken, Nordbagen, Özgün Logo ödülünü Kültür A.Ş Genel Müdürü Nevzat Kütük’ten, Elia Sunglasses ise ödülünü Tescilli Markalar Derneği Başkan Yardımcısı Füsun Kuran’ın elinden aldı.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz