Ana Sayfa İNDEKS Airport AVM İkizler resim yarışmasında buluşacak

İkizler resim yarışmasında buluşacak

Sıra Dışı Annelik Derneği tarafından düzenlenen Küçükçekmece Belediyesi, Lara World Hotel, Legoland İstanbul ve Airport AVM’nin de sponsorlar arasında olduğu “İkiz Gözüyle İkiz Olmak Resim Yarışması”na başvurular başladı. Yarışmanın ödül töreni ve sergisi ise 7 Mayıs 2016 Cumartesi günü Airport AVM’de yapılacak.

Türkiye’nin ilk ikiz çocuklar ve ailelerinin derneği, Sıra Dışı Annelik Derneği’nin Küçükçekmece Belediyesi, Lara World Hotel ve Legoland, Airport AVM iş birliğiyle düzenlendiği “2. İkiz Gözüyle İkiz olmak” temalı resim yarışması için başvurular başladı. Resim Yarışması ile ikiz çocuklar ikiz olmanın güzelliğini kalemleri ve boyalarıyla resmetmiş olacak.

Sıra Dışı Annelik Derneği, ilkini 2013 yılında düzenlediği resim yarışmasını bu seneden itibaren artık geleneksel hale getiriyor. Çoğul çocuk olmanın güzelliğini ve sıra dışılığını yansıtan resim yarışması ile toplumda çoğul çocuklara yönelik farkındalık artıyor; ikiz kardeşlerin iç dünyalarını toplum ile paylaşmalarına da katkı sağlanmış olunuyor. Kazanılan ödüllerin amacı ise çoğul ailelerin üzerindeki maddi ve manevi ağırlığı hafifleterek, “iyi ki ikiz olmuşlar” demelerini sağlayarak birlikte çoğul ailesi olmalarının tadını çıkarmalarına katkıda bulunmak. Ödül töreninin Airport AVM’de düzenleneceği yarışmada derece alan, sergilenmeye layık bulunan fotoğraflar katalog haline getirilecek.

Bu yıl 2’ncisi düzenlenen “İkiz Gözüyle İkiz Olmak Resim Yarışması”nda resimlerin son gönderim tarihi 30 Nisan 2016. İkiz annesi gazeteci Balçiçek İlter, ikiz babası yazar Sinan Akyüz, fotoğraf sanatçısı ikiz annesi Bennu Gerede, Sıra Dışı Annelik Derneği Kurucu Başkanı ikiz annesi Öğretim Görevlisi Özlem P. Şinik, Bahçeşehir Üniversitesi Öğretim Görevlisi ikiz annesi Sinem İnce’den oluşan seçici kurulun 3 Mayıs 2016’da yapacağı değerlendirmenin ardından sonuçlar, 3-4 Mayıs 2016’da derneğin https://www.facebook.com/SiraDisiAnnelikDernegi.org/ Facebook sayfasından açıklanacak. Yarışmanın ödül töreni ve sergisi ise 7 Mayıs 2016 Cumartesi günü Airport AVM’de yapılacak.

Katılım şartları
• İkiz, üçüz, dördüz ya da beşiz olmak,
• 5-10 yaş aralığında bulunan çoğul çocuklarımız “İkiz Gözüyle İkiz olmak” temasıyla Sıra Dışı Annelik Derneği Resim Yarışması’na istedikleri resim ve boya malzemesini kullanarak diledikleri kadar resimle katılabilirler.
• Resimler 35 cm x 50 cm ölçülerindeki resim kâğıdına yapılacaktır.
• Yarışmacılar, aşağıda yer alan izin formunu doldurmak zorundadır. Katılımcı ev adresleri, telefon numaralarını, e-mail adresini ve velinin imzasını bu formda net olarak belirtmelidir.
• İkiz çocukların nüfus cüzdan fotokopileri resimler ile gönderilmelidir.
• Resimler sahiplerine iade edilmeyecektir. Katılımcılar, resimlerin her türlü haklarını Sıra Dışı Annelik Derneğine devretmiş olurlar. Ödüllerin bizzat kazananlar tarafından kullanılması gerekir. Bu ödüllerin 3. kişilere devredilmesi/kullandırılması mümkün değildir.
• Yarışmacıların resimlerini ve katılımcı formunu en geç 30 Nisan 2016 tarihine kadar, bir zarf içerisinde, aşağıdaki kişi ve adrese göndermeleri gerekmektedir.

İkiz Gözüyle İkiz Olmak Resim Yarışması ödülleri
Birincilik Ödülü: Lara World Otel- Antalya’da ailesi ile 1 hafta tatil.
İkincilik Ödülü: 1 Yıllık Legoland DC İstanbul (2 Çocuk+ 2 Yetişkin) Üyeliği.
Üçüncülük Ödülü: Legoland DC İstanbul (2 çocuk + 2 yetişkin) bileti.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz