Ana Sayfa Kitap-Müzik İkiz Yıldızlar, Büyükada’da start aldı

İkiz Yıldızlar, Büyükada’da start aldı

“İkiz Yıldızlar”ın çekimlerine Büyükada’da başlandı. Mehmet Tığlı’nın yönetmenliğini yaptığı İkiz Yıldızlar adlı kısa filmin yapımcılığını ise Nurdan Tümbek Tekeoğlu ve Medya Ton üstlendi.

Yönetmenliğini Mehmet Tığlı, yapımcılığını Nurdan Tümbek Tekeoğlu’nun ve Medya Ton’un yaptığı “İkiz Yıldızlar” adlı kısa filminin çekimlerine Büyükada’da başlandı. Filmin başrollerini tiyatro oyuncuları Fatih Dokgöz, Nazan Yatgın, Bahtiyar Engin, Tevfik Erman Kutlu ve Zeynep Mucurlu paylaşıyor.

Kardeşlik ve hoşgörü hikayesini anlatan film, ötekileştirip incitilen insanlara bir anlamda özür temasını işliyor. Kısa filmin finansmanı, Fongogo adlı kitlesel fonlama yöntemiyle sağlandı. Filminin yönetmeni Mehmet Tığlı, “İkizler burcuna da adını veren ve Zeus’un oğulları Castor ve Pollux’un isimlerini taşıyan aynı derecede eşit parlayan ikiz yıldızlar, öykümüzdeki Can ve Cihan’ı temsil etmektedir. Bu kısa filmim, aslında bir kardeşlik ve hoşgörü öyküsüdür. Film, annelerinin yaşadığı son derece trajik bir şiddet olayı sonucunda birbirinden kopmak zorunda kalan ikiz kardeşlerin, yıllar sonra bir araya gelmeleri ve hesaplaşmaları üzerine kuruludur” dedi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz