Ana Sayfa Gündem H&M’den yeni kentlere yeni mağazalar

H&M’den yeni kentlere yeni mağazalar

Kalite ve sürdürülebilir modayı en iyi fiyatla sunan, dünyanın en sevilen moda markalarından H&M, 2017 planlarını açıkladı.

2016 yılını son çeyrekte Bursa, İskenderun ve Edremit’te ilk mağazalarını, İzmir ve İzmit’te de ikinci, Antalya’da üçüncü, İstanbul’da ise yirmi ikinci mağazasını açarak 16 açılışla yılı kapatan marka, 2017 yılının ilk açılışlarını Edirne, Sivas, Adana, Bursa ve İzmir’de gerçekleştirdi. H&M Türkiye’de 24 farklı ilde mağazacılık operasyonlarını başarıyla yürütüyor.

H&M, 2017 yılına global stratejisi doğrultusunda, dijitalleşen çok kanallı bir satış hizmeti ile giriş yaptı. H&M CEO’su Karl-Johan Persson, global olarak markanın yatırımlarının mağaza portföylerinin optimizasyonu ve dijitalleşme üzerine olacağını belirtti. H&M Türkiye Ülke Müdürü Thomas Coellner mağazalar ve dijitalleşme stratejisi üzerinde yorumda bulunarak “H&M olarak Türkiye’de bulunmaktan ve moda severlerinin ilgisinden çok mutluyuz. Mart ayında iki, Nisan ayında dört mağaza açılışı birden gerçekleştirdik. 2017 yılında pek çok yenilikle seneye başladık. Online mağazamız müşterilerimizin büyük heyecanla beklediği bir şeydi. Çok büyük bir ilgiyle karşılandık ve mutluyuz. H&M alışveriş deneyimini her kanaldan kusursuz sunabilmek en önemli hedefimiz. Bu, online mağazamızın açılışının olduğu gibi, en iyi servisi vermek adına mevcut mağazalarımızın iyileştirilmesini ve en son modayı herkese ulaştırmayı da içeriyor.’’ dedi.

H&M Online’da

H&M Türkiye online mağazası Mart ayında açıldı. Online satış için Tuzla’da kurulan depoda yalnızca online mağaza için çalışan bir ekip kuruldu. Online satış başladığı günden beri büyük ilgi görmeye devam ediyor. H&M online mağazası, mağazadaki koleksiyonların aynılarını sunarak, kadın, erkek, çocuk gençlere yönelik ürünleri ve iç dekorasyon ürünlerinin yer aldığı H&M Home konseptini barındırıyor. Bunun yanı sıra yıl boyunca sadece online mağazaya özel bazı ürünler yer alıyor.

H&M mağazalarında büyüme ve yenileme

Mağaza optimizasyonları doğrultusunda mevcut mağazaları iyileştirme ve en iyi hizmeti sunma çalışmalarına başlandı. 2010 yılında Türkiye’de açılan ilk H&M mağazası olan H&M Forum İstanbul 2016 yılında başlayan genişletme ve tamamen yenilenme sürecini geçtiğimiz aylarda tamamladı. İstanbul’da ise İstinye Park mağazası genişletilip çocuk bölümü de eklenerek flagship, yani amiral mağaza statüsüne getirildi. Ankara’da ise H&M Gordion genişletilerek tamamen yenilendi ve sunulan konseptlere yenileri eklendi.

H&M’den yeni açılışlar

H&M yeni şehirlere yatırımlarını da sürdürüyor. H&M Türkiye’de 24 farklı ilde yer alıyor. Sivas’ta açılan ilk H&M mağazası H&M SivasPark Primemall iki kattan ve 2 bin 600 metrekare alandan, Edirne’de açılan ilk mağaza H&M Edirne Erasta AVM iki kattan ve 2 bin 850 metrekare alandan oluşuyor. H&M Adana’da ikinci, İzmir ve Bursa’da ise üçüncü mağazalarını açtı. İzmir’deki üçüncü H&M mağazası H&M İzmir Optimum 2 bin 300 metrekare, Adana’daki ikinci mağaza H&M M1 Adana 3 bin 100 metrekare, Bursa’da açılan H&M Özdilekpark Bursa Nilüfer 2 bin 100 metrekare alandan oluşuyor. H&M’in şu anda Türkiye’de 62 mağazası bulunuyor.

Markanın 63. mağazası 28 Nisan Cuma günü Mall of Antalya’da açılacak. Antalya’daki beşinci mağaza olan H&M Mall of Antalya, 3 bin 200 metrekare alana yayılıyor ve iki kattan oluşuyor. Yeni açılışlar ile 250 personeli daha bünyesine katan H&M, Türkiye çapında 3 bin 200 çalışana istihdam sağlıyor.

H&M sürdürülebilirlik hedefleri yayınlandı

Geçtiğimiz hafta 2016 yılı sürdürülebilirlik raporunu yayınlayan H&M yeni hedeflerini açıkladı. Raporda 2030 yılına kadar tamamen sürdürülebilir kaynaklardan elde edilen pamuk kullanılacağı ve 2040 yılına kadar da tüm tedarik zincirini çevre dostu hale getirileceği belirtildi. H&M’in Avrupa’daki Merkez Ofisi olarak faaliyet gösteren H&M Türkiye Üretim Ofisi yeni sürdürülebilirlik hedefleri doğrultusunda tedarik zincirinde iyileştirmelere başladı. Sürdürülebilirlik adına yapılan çalışmalar H&M’in yatırımları arasında çok önemli bir yer tutuyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz