Ana Sayfa Gündem Highway Outlet AVM satılıyor

Highway Outlet AVM satılıyor

Kapılarını 2011 yılında açan Bolu Highway Outlet AVM, satılıyor. Edinilen bilgilere göre, Highway Outlet AVM’ye 4 firma talip oldu.

AVMDergi.com
Boludağı AŞ tarafından hayata geçirilen Highway Outlet AVM, satılıyor. Bolu Dağı’nda bulunan Avrupa’nın en büyük otoyol tesisi olarak faaliyete geçen Highway Outlet AVM, “Boluda” projesinin ilk etabı olarak kapılarını 2011 yılında açmıştı.

Edinilen bilgilere göre, son günlerde TEM otoyolu girişi ve D-100 karayolu bağlantı yolunun kapatılmasıyla gündemde olan Highway Outlet AVM’ye 4 firmanın talip olduğu ve satış işlemleri için görüşmelerin devam ettiği belirtildi. Görüşmelerin bu hafta içinde netleşeceği ve AVM’yi satın alan firmanın netleşeceği ifade edildi.

Bolu’da Ankara ve İstanbul otoyolunun tam merkez noktasında bulunan Highway Outlet AVM, 37 bin 500 metrekare kiralanabilir, 25 bin metrekare ortak kullanım alanına ve 20 bin metrekare benzin istasyonları, konaklama alanları ve binek oto restoranlarına sahip bulunuyor. 3 bin metrekarelik açık ve bin metrekarelik açılıp kapanabilen çatıya sahip Highway Outlet AVM, ayrıca 20 metre yüksekliğinde 7 kulesi, 12 metre yüksekliğinde kubbelere sahip. Toplam 111 mağazası bulunan Highway Outlet AVM’de 3 bin 750 araçlık otopark kapasiteli. Bölgenin en büyük çocuk eğlence merkezine sahip AVM’de ayrıca 2 bin metrekare süs havuzu da bulunuyor.

Bolu Dağı AŞ, Ankara – İstanbul Otoyolu üzerinde Abant Kavşağı ile Kaynaşlı gişeleri arasında kalan ve Bolu Dağı olarak adlandırılan mevkide uzun yıllar yol üstü hizmet tesisi işletmeciliği yapan, bölgeye ekonomik değer kazandırmış profesyonel işletmeciler tarafından kurulan bir yapı.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz