Ana Sayfa İNDEKS Akasya Acıbadem Akasya’da ramazan konserlerinin ilk konuğu Itrî&Bach

Akasya’da ramazan konserlerinin ilk konuğu Itrî&Bach

Anadolu Yakası’nın önemli kültür sanat merkezlerinden biri olan Akasya Park’ın geleneksel “Ramazan Konserleri” Itrî&Bach ile başlıyor. 

Her yıl Ramazan ayında açık havada, Akasya Park sahnesinde gerçekleşen konserlerden ilki 11 Haziran Cumartesi saat 21.30’da Itri & Bach ile gerçekleşecek. Biri Klasik Batı müziğinde diğeri Klasik Türk müziğinde mihenk taşı olmuş iki büyük besteciyi Itrî ve Bach’ı aynı sahnede grup Akasya Park’ta sahne alacak. Projenin temelini UNESCO tarafında Itrî yılı ilan edilen 2012’nin ardından çıkan Itrî & Bach albümü oluşturuyor.

İncesaz grubundan tanıdığımız Murat Aydemir, Türkiye’nin önde gelen duduk sanatçısı Ertan Tekin ve Borusan Quartet’in yıldız isimlerinden çellist Çağ Erçağ bu albümde bir araya geldi. Murat Aydemir ve Ertan Tekin’in müzik yönetmenliğini yaptığı albümde, Itrî ve Bach’dan seçilen eserleri kompozitör Salih Kartal trioya uyarladı. Gecenin misafir sanatçısı ise Viyolonsel sanatçısı Serdar Mamaç.

Aynı zamanda Ramazan ayı boyunca her akşam, iftar öncesi Food Court’ta gerçekleşecek geleneksel müzik dinletisi de Akasya misafirlerine özel olarak devam edecek.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz