Ana Sayfa Gündem Highway Outlet AVM’nin yeni sahibi belli oldu

Highway Outlet AVM’nin yeni sahibi belli oldu

Bünyesinde Highway Outlet AVM’nin de bulunduğu Bolu Dağı İnşaat Turizm Sanayi ve Ticaret, TMSF tarafından Polsan’a satıldı.

TMSF’nin elinde bulunan Bolu Dağı İnşaat Turizm Sanayi ve Ticaret A.Ş.’nin satışı gerçekleşti. Highway Outlet AVM’nin de bünyesinde bulunduğu şirket, ön alım hakkı bulunan Polsan’a satıldı. Bolu Dağı İnşaat Turizm Sanayi ve Ticaret A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanlığı tarafından şu açıklamaya yer verildi:

“Bolu Dağı A.Ş. bünyesinde, Kanun Hükmünde Kararname kapsamında TMSF tarafından yönetilmekte olan yüzde 63,92 oranındaki hisse Başbakan Yardımcılığı Makamının onayı ile TMSF tarafından şirkette ön alım hakkı bulunan Polsan’a satılmıştır.

Bu satış işlemi ile şirketimiz bünyesinde Polsan’ın hisse oranı hisse 97,17’ye yükselmiştir. Böylece Bolu Dağı A.Ş.’deki “Yönetim Kayyumluğu” müessesesi, Eylül 2017 tarihinden itibaren mahkeme kararı ile kaldırılmıştır.

Aralık 2017’de seçimli olarak gerçekleştirilen Bolu Dağı A.Ş. Genel Kurul Toplantısında Polsan tarafından görevlendirilen beş yetkili, hissedarlarımızın oy birliği ile yeni Yönetim Kurulunu oluşturmuştur.”

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz