Ana Sayfa AVM Hıdırellez eğlencesi Maltepe Park’ta

Hıdırellez eğlencesi Maltepe Park’ta

ECE Türkiye Proje Yönetimi A.Ş. tarafından yönetilen Maltepe Park Alışveriş Merkezi, 6 Mayıs Cuma günü Hıdrellez’i renkli bir programla kutluyor.

Hıdırellez’in Mezepotamya ile Anadolu kültürlerine ya da İslamiyet öncesi Orta Asya Türk kültür ve inançlarına ait olduğuna yönelik birçok fikir var. Binlerce yıldır kutlanan Hıdırellez Bayramı’nı tek bir kültüre mal etmek ise olanaksız.

Hıdırellez inanışına göre ise; iyileri mükafatlandırıp, kötüleri cezalandıran, zorluklarda yardımcı olan ve bolluğa kavuşturan Hızır’ın, İlyas peygamberle buluştuğu 5 – 6 Mayıs tarihleri dileklerin kabul olduğu günler. Hızır ve İlyas peygamberler her yıl 5 Mayıs’ı 6 Mayıs’a bağlayan gece buluşup, doğaya can vermek üzere sözleşmişler. Onlar, tüm gece boyunca gezerler. Gül ağaçlarına asılan veya suya bırakılan dilekleri toplarlar. 6 Mayıs günü dünyada; bolluk, bereket, sağlık, şifa, kısmet, uğur ve mutluluk gibi sayısız dileklerın kabul edildiği gün olarak geçer. Peki, siz Hıdırellez’de ne yapacaksınız?

Maltepe Park Alışveriş Merkezi, Hıdrellez için harika bir program hazırladı. 6 Mayıs’ta dileklerin dileneceği, Latin ve Roman ezgilerinden oluşan performansları ile Gipsy Grubu’nun renk katacağı eğlence 21.30’da başlayıp, 23.30’a kadar sürüyor. Sürpriz dekorasyonu ile de Hıdrellez’i tam da olması gerektiği gibi Maltepe Park’ta yaşamak için takvimlerinize bu özel eğlenceyi not edin.

Maltepe Park AVM’nin tüm haberlerine buradan ulaşabilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz