Ana Sayfa İNDEKS Agora AVM ‘Hayır’ diyebilmek, Agora’da konuşulacak

‘Hayır’ diyebilmek, Agora’da konuşulacak

Agora Alışveriş Merkezi’nin 2011 yılından bu yana, her ayın Cuma günü düzenlediği ve 7’den 70’e herkesin merakla takip ettiği Agora Sohbetleri, ilgi çeken konularla ve alanında uzman konuklarla ziyaretçileri buluşturmaya devam ediyor.

Gerek özel yaşantıda gerekse iş yaşantısında telaffuz edilmesi zor kelimelerden biri olan “hayır” ve sınır koyma becerileri bu hafta agora sohbetlerinde ele alınacak. Gerektiği zaman “hayır” diyememek ve zamanla bu “hayır”ların sayısının artması; kişinin kendisine olan saygısının azalmasına, yaşama ve insanlara karşı ciddi öfkeler biriktirmelerine, gerginliklerin üst düzeye tırmanmasına neden olabilir ve bu gerginlikler uygun olmayan zamanlarda ve aşırı dozlarda tepkilere neden olabiliyor. 27 Kasım Cuma günü saat 16.00’da gerçekleşecek olan Agora Sohbetleri’ne Psikolog Özge Kutay ve Psikolog Duygu Öz “Hayır! Diyebilme” konusu ile konuk olacaklar.

Psikolog Özge Kutay Yüksel, 2009 yılında Ekonomi Üniversitesi Psikoloji bölümünden mezun olduktan sonra, 9 Eylül Üniversitesinde Sağlık Bilimleri Enstitüsüne bağlı Klinik Sinirbilimler Yüksek Lisans Programına devam etmiştir. Ergen ve yetişkinlere yönelik bilişsel davranışçı psikoterapiler, ruhsal travma ve EMDR, toplumsal cinsiyet, stresle baş etme, iletişim, ayrımcılık, mobbing, kadın ruh sağlığı, cinsel danışmanlık ve eğitim gibi pek çok alanda çalışmalarını yürütmektedir. Psikolog Duygu Öz, Ege Üniversitesinde psikoloji eğitimimi 2007 yılında tamamladıktan sonra, 2008 yılında aynı üniversiteye bağlı Sağlık Bilimleri Enstitüsüne bağlı Bağımlılık Danışmanlığı Yüksek Lisans Programına devam etmiştir. Ergen ve yetişkinlere yönelik birey ve grup psikoterapileri, ruhsal travma ve EMDR, psikodrama ve sosyodrama, toplumsal cinsiyet, iletişim, ayrımcılık, mobbing, kadın ruh sağlığı, cinsel danışmanlık ve eğitim gibi pek çok alanda çalışma yürütmektedir.

Agora Alışveriş Merkezi İcra Kurulu Başkanı Hasan Noyan, kasım ayının son haftasında oldukça önemli bir konunun işlendiğini vurgulayarak, gerek iş hayatında gerekse özel hayatta sınır koyabilme yetisinin geliştirilmesi gerektiğini söyledi. Noyan, aralık ayında birbirinden renkli etkinliklerin ve yine çok değerli konukların ağırlanacağının müjdesini verdi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz