Ana Sayfa AVM Gran Fondo Marmara, Kent Meydanı AVM’den start alıyor

Gran Fondo Marmara, Kent Meydanı AVM’den start alıyor

16 Ekim 2016 Pazar günü Bursa’dan İstanbul’a uzanan amatör yol bisikleti mücadelesi “Gran Fondo Marmara” rekor katılımcı ile tarihe not düşmeye hazırlanıyor.

Osmangazi Köprüsü’nden geçmeye hazırlanan ilk bisiklet yarışı 130 km ve 60 km uzunlukta iki farklı parkurda yapılacak. Uzun parkur Bursa Kent Meydanı AVM Açık Alan’dan, Kısa Parkur ise Altınova’dan başlayarak, İstanbul Maltepe’de sona erecek. Katılımcı limitinin 2000 bisikletli ile sınırlı olduğu etkinlik Türkiye genelinde bisikletlilerin yoğun ilgisiyle karşılandı ve bir hafta içerisinde rekor katılımcı sayısına ulaşıldı.

Dünyada binlerce sporcunun katıldığı ve oldukça popüler olan uzun mesafe yarışları anlamına gelen “Gran Fondo” yol bisikleti yarışları farklı yaş ve performans düzeyinde amatör bisikletçilere uluslararası standartlarda profesyonel bir mücadele fırsatı sunuyor. “Gran Fondo Marmara” organizasyonu ismini Cumhurbaşkanlığı Türkiye Bisiklet Turu’nun temelinin atıldığı tarihi “Marmara Turu” ndan alıyor. 1970’li yıllara damgasını vuran, körfez il ve ilçelerinden İstanbul’a günlerce süren mücadelenin Dünyanın 4. Büyük köprüsü olan “Osmangazi köprüsü” ile bir günde geçilebilir olmasına dikkat çekilen etkinlik Gençlik ve Spor Bakanlığı bünyesinde güçlü sponsorlar ve yerel yönetimlerin desteğiyle hayata geçiriliyor.

Körfezin iki yakasını bağlayan, İstanbul’a kara yolu ile ulaşım mesafesini kısaltarak karbon salınımının azalmasına katkı sunan Osmangazi Köprüsünden geçmeye hazırlanan 2 bin yarışmacı bisikletçinin heyecanına ortak olmak isteyen izleyicileri ise yarış alanlarında halka açık etkinlikler bekliyor. Festival havasında bir Pazar günü geçirmek isteyen bisiklet severlerin 16 Ekim sabahı 09.00’da Kent Meydanı AVM Açık Alan’a gelmeleri yeterli.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz