Ana Sayfa Gündem GPD Başkanı belli oldu

GPD Başkanı belli oldu

Gıda Perakendecileri Derneği (GPD) Olağan Genel Kurulu 31 Ocak 2017 Salı günü gerçekleştirildi. GPD’nin 2017-2018 dönemi Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Songör oldu.

Modern gıda perakende sektörünün güçlü temsilcisi Gıda Perakendecileri Derneği’nin (GPD) Olağan Genel Kurulu 31 Ocak 2017 Salı günü, dernek üyelerinin katılımıyla gerçekleştirildi. Toplantıda, derneğin geçmiş dönem faaliyetleri ve mali durumu hakkında bilgiler üyelerle paylaşıldı.

Yönetim ve Denetim Kurulu’nun belirlendiği toplantı sonrasında yapılan ilk Yönetim Kurulu toplantısında görev dağılımı yapıldı. GPD’nin yeni Yönetim Kurulu Başkanı Uyum Makro Genel Müdürü Mustafa Songör oldu. Yönetim Kurulu Başkan Yardımcıları olarak BİM İcra Kurulu Üyesi Galip Aykaç ve Migros Genel Müdürü Özgür Tort’un seçildiği GPD’nin Yönetim Kurulu ve Denetim Kurulu şöyle oluştu:

Yönetim Kurulu Başkanı: Mustafa Songör, Uyum Makro
Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı: Galip Aykaç, BİM
Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı: Özgür Tort, Migros

GPD Yönetim Kurulu Üyeleri

Aslan Saranga, Dominos
Birol Altınkılıç, Kahve Dünyası
Burhan Sevahil, Onur
Gökçin Aras, Üçge
Günhan Pikdöken, Turkent YUM
Hakan Ergin, CarrefourSA
Haluk Alpay, Obase
İlhan Erkan, TAB
Kaan Ünver, Metro
Merter Özay, Özay Hukuk
Murad Yavuz Gök, Adese
Murat Gün, Shaya Starbucks
Murat Keklik, Detay
Nil Timur, TescoKipa
Oğuz Uçanlar, McDonalds
Tuba Yapıncak, Tchibo
Uğur Demirel, ŞOK

GPD Denetim Kurulu Üyeleri

Adnan Akan, PwC
Mehmet Emin Yıldız, E Plus
Onur Aytekin, IFCO
Osman Şentürk, Arsis
Şafak Aktekin, Chep
Yankı Yalçın, Nielsen

Yönetim Kurulu Başkanlığı görevini Mustafa Songör’e devreden Nihat Özdemir, “İki dönem boyunca Yönetim Kurulumuzun ve üyelerimizin görüş birliği ile sürdürdüğümüz özverili çalışmalarla, sektörümüzün ihtiyaçlarına çözümler geliştirmeye çalıştık. Çalışmalarımızda sektörün ortak görüşüne göre hareket etmemiz, başarıya ulaşmamızda önemli rol oynadı ve derneğimizi itibarlı bir konuma getirdi. Yeni dönemde de bu başarılı çalışmaların, yine üyelerimizin değerli katkılarıyla aynı hızda devam edeceğine inancımız tamdır” dedi.

Mustafa Songör, Yönetim Kurulu’nun devraldığı projeleri, yenilerini de ekleyerek aynı başarıyla sürdüreceklerine değinerek “Üyelerimizin ciro büyüklüğü, istihdama ve ekonomiye olan katkılarıyla sektörün en önemli temsilcisi konumundaki GPD’nin temsil gücünün artırılması yönünde çalışmalarımıza ağırlık vereceğiz. Mevzuat çalışmalarımız, Ortak Gelişim Kongremiz, eğitim ve istihdam projelerimiz, sektörün gelişiminin önünü açarken, iletişim kanallarımızın da güçlenmesini sağlayacak.” dedi.

GPD’nin 2017 yılı için planlanan faaliyetlerinin de görüşüldüğü toplantıda; Ortak Gelişim Kongresi’nin dördüncüsünün Ekim ayı ilk haftası içinde yapılacağı duyuruldu. Ayrıca GPD Gelişim Dergisi ve GPD Üye Kataloğu yayınları hakkında da bilgi verildi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz