Ana Sayfa AVM ‘Gelin Tanış Olalım’ MOİ Sahne’de

‘Gelin Tanış Olalım’ MOİ Sahne’de

Mall of İstanbul’da yer alan İstanbul’un en büyük sahnelerinden MOİ Sahne, sırtını Pir Sultan’dan Neşet Ertaş’a kadar, büyük bir geleneğe dayayıp dimdik duran bir abdalın hikayesinin anlatıldığı Fırat Tanış’ın tek kişilik oyunu ‘Gelin Tanış Olalım’ı sahneliyor.

Avrupa’nın en iyi, Türkiye’nin en büyük alışveriş, eğlence ve yaşam merkezi Mall of İstanbul, 28 Ekim Cuma günü saat: 20.30’da, MOİ Sahne’de Prof. Dr. Semih Çelenk’in yazıp yönettiği, Fırat Tanış’ın rol aldığı ”Gelin Tanış olalım” adlı tek kişilik oyunu sahneliyor. Fırat Tanış, farklı kültür ve yörelere ait türküler söylerken, oyunculuğu ile sözü, şiiri ve müziği enfes yorumuyla harmanlıyor ve izleyenlere adeta bir terapi vadediyor.

‘Gelin Tanış Olalım’, köklerini Anadolu toprağının derinliklerine salmış, yaş almış, yaşlanmış, hüznü de neşeyi de yaşamış, sırtını Pir Sultan’dan Neşet Ertaş’a kadar büyük bir geleneğe dayayıp dimdik duran bir abdalın hikayesini anlatıyor. Ahmet Arif’in, Köroğlu’nun, Şeyh Bedrettin’in, Yunus Emre’nin, Somuncu Baba’nın, Aşık Veysel’in, Keloğlan’ın Anadolu’sunu anlatıyor. Kıymet verenin gözünde buram buram tüten bir Anadolu…

Fırat Tanış, oyunculuğu ve sesiyle geleneksel ile moderni harmanlayarak, sahnede ona eşlik eden Nazım Çınar, Eren Erdoğan, Sertaç Şanlı ve Tunç Baydar’dan kurulu orkestra ile türküler söylüyor. Meseller anlatıp deyişlerle süslüyor. Samimiyet ve hakikatten uzaklaşmadan ve kendine yakışır bir bilgelikle sorular sorup akıl veriyor, akıl alıyor. Bazen güldürüyor seyirciyi bazen de hüzünlendiriyor. Bunca karmaşa, bunca dökülen kan içinde yeniden kardeş olmak, yeniden dost ve yeniden yaren olmak için sesleniyor seyirciye; “Gelin tanış olalım, tanışalım da işi kolay kılalım, sevelim sevilelim zira bu dünya kimseye kalmaz.”

28 Ekim 2016 Cuma günü saat 20.30’da Başakşehir’de yer alan Mall of İstanbul MOİ Sahne’de izlenebilecek oyun için biletler (+7 yaş ve üzeri), MOİ Sahne gişeden ve www.biletix.com’dan temin edilebiliyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz