Ana Sayfa İNDEKS Alkaş Gayrimenkul sektörü RE360’ta buluşacak

Gayrimenkul sektörü RE360’ta buluşacak

Türk gayrimenkul sektörü, tüm bileşenleriyle farklılık, yenilik ve ortak yarara odaklanmış RE360’ta bir araya gelmeye hazırlanıyor. Alkaş tarafından düzenlenecek Gayrimenkulün En Büyük Buluşması – RE360, 5-6 Aralık 2017’de Four Seasons Hotel İstanbul Bosphorus’ta gerçekleştirilecek.

 

RE360, gayrimenkul sektörünü bir araya getirmeye hazırlanıyor. Alkaş tarafından düzenlenen “Gayrimenkulün En Büyük Buluşması RE360”, 5-6 Aralık 2017’de 2017’de Four Seasons Hotel İstanbul Bosphorus’ta gerçekleştirilecek. Alkaş Yönetim Kurulu Başkanı ve JLL Türkiye Ülke Başkanı Avi Alkaş ile Alkaş Genel Müdürü Yonca Aközer’in ev sahipliğinde RE360 için Zorlu Center Hacı Abdullah Restoran’da basın toplantısı gerçekleştirildi.

RE360 ile Türkiye gayrimenkul sektörünü daha ileriye taşıyacak, sektörün kamudan özele, yatırımcısından hizmet üretenine kadar tüm ilgili kuruluş ve paydaşlarını Ortak Yarar Platformu’nda bir araya getirecek ve sadece Türkiye’de değil, dünya hedeflerine ulaşımda kritik rol üstlenecek yenilikçi, farklı ve iddiası yüksek bir buluşma doğması ön görülüyor.

RE360, 360 derece bakış açısıyla planlandı

Farklılık, yenilik ve ortak yarar üzerine odaklanmış yapısı kadar sektörü tüm yapı taşlarıyla bir araya getirmesi ve bu yönleriyle bir ilki yaratacak olması nedeniyle RE360’ın sektörde yankı yaratması bekleniyor. 700’e yakın gayrimenkul yatırımcısı, gayrimenkul geliştiricisi ve tüm alt sektörleriyle bin 500 kişinin bir araya geleceği RE360, 2 gün boyunca sektörün gündemini meşgul edecek. “RE360”ta sektörün gündeminde yer alan konular kadar, sürdürülebilir bir büyüme modeli ve dünyada markalaşma iddiasını taşıyan konu başlıkları, Türkiye ve dünyada kendi alanının kanaat liderleri olarak nitelendirilen konuşmacıları, ulusal ve hatta uluslararası platformlarda iş birliğine dayalı yapısı ile de dikkat çekiyor.

“RE360”ın, 5-6 Aralık 2017’de Four Seasons Hotel İstanbul Bosphorus’ta gerçekleştirileceği 2 gün boyunca sektörün ana gündem maddesi haline geleceğine kesin gözüyle bakılıyor. Gayrimenkul yatırımcısı ve geliştiricisinden tedarikçiye, mimarlardan gayrimenkul fonları ve bankalara, kamu kuruluşlarından danışman ve bilişim teknolojicilerine kadar bin 500 kişiyi bir araya getirecek platformun yankı yaratacak oturumları kadar sektöre yön veren firmaların üst düzey yöneticileriyle hızlı iş bağlantılarını sağlayacak bire bir toplantıları ve araştırma sonuçlarıyla da büyük bir ilgi görmesi bekleniyor. Gayrimenkul sektörünün, kamu ve STK’ların beklenti ve ihtiyaçlarından yola çıkarak, tüm sektör paydaşlarını bir araya getirerek içerik, network ve vizyon geliştireceğine kesin gözüyle bakılan bu platformun uluslararası boyuta taşınması hedefleniyor.

“RE360”, ismi gibi sektörü tam anlamıyla 360 derece kapsayan bir içerik ile kurgulandı. Sektörel ihtiyaçları karşılayabilmek kadar güçlü bir geleceğin temellerini atabilmek için geliştirilen 2 günlük programda, gayrimenkul sektöründe iş birliğine ve güçlü bir geleceğin temellerini atmaya odaklı pek çok temel nokta esas alındı.

Kanaat liderleri ve tedarikçiler RE360 için bir arada

“Gayrimenkulün Büyük Buluşması – RE360”ta şu ana kadar 12 ana oturum ve 4 paralel oturum planlandı. Oturumlar, kamu ve özel sektörde farklı alanlarındaki liderlerin yanı sıra gayrimenkul sektörüyle sinerji içinde olan tedarikçilerle gerçekleştirilecek. Birbirinden çarpıcı konu başlıkları, 40’ın üzerindeki konuşmacı tarafından gerçekleştirilecek. Oturumlarda sadece Türkiye’den isimler değil, kendi alanında uzman olan uluslararası isimler de yer alacak. Oturumlar sırasında artık gayrimenkul sektörü için de yaşamsal önem taşıyan dünyadaki hızlı değişim ve bu değişimin gayrimenkulde yarattığı çarpıcı değişiklikler, yeni düzenlemeler ve piyasanın beklentileriyle gayrimenkulde ortaya çıkan yeni finansman araçları, geleceğin rotasına yön verebilmek için yapılması gerekenler ve uluslararası deneyimler gibi pek çok konu tartışılacak. Ayrıca, sektör oyuncularına esin kaynağı olacak başarı hikâyelerinin şifreleri de yine bu oturumlar sırasında çözülecek.
“RE360”taki en çarpıcı etkinliklerden biri ise “Sinerjik 1 Dakika” toplantıları… Bu toplantılarda Türkiye’nin her noktasından sektör tedarikçileri, ürün ve hizmet verenler, gayrimenkul sektörüne yön veren firmaların üst düzey yöneticileriyle birebir tanışma fırsatı yakalayarak gelecekteki işbirliklerinin ilk temellerini atabilecek.

Gayrimenkul sektörünü A’dan Z’ye tüm alt sektörleriyle de bir araya getiren ve sektöre dair her şeyin yer alacağı “RE360”ta ayrıca bu buluşmaya özel, günümüz tüketici tercih ve eğilimlerini odağa alan gayrimenkulde tüketici trendleri araştırması ile sektöre ışık tutulacak. Sektör yöneticilerinin bilgi edinmelerini sağlamasının yanında yorumlama ve karar vermeleri konusunda da yol gösterecek.

“RE360”taki sonuç almaya odaklı çarpıcı etkinliklerden bir diğeri ise, gayrimenkul sektörünün liderlerini pek çok temayla bir araya getirecek özel öğle yemekleri.

Avi Alkaş: Temelleri sağlam bir geleceği birlikte inşa edeceğiz

Alkaş Yönetim Kurulu Başkanı ve JLL Türkiye Ülke Başkanı Avi Alkaş, henüz fikir aşamasında bile farklılık, yenilikçilik, yararlılık, ulusal ve uluslararası platformda markalaşma gibi çok yönlü yapısıyla büyük bir heyecan yaratan “RE360”ın, ayrıca sektörün tüm yapı taşlarını aynı platformda buluşturacak olması açısından da büyük bir ilgi gördüğünü vurguladı. Avi Alkaş, “RE360” ile oluşturulacak Ortak Yarar Platformu’nun yaratacağı Ortak Akıl ile ve buradan doğacak sinerjiyle gayrimenkul sektörünün hem ulusal hem de uluslararası arenadaki katma değerinin daha da artacağına inandıklarını açıkladı. “RE360”ın sektörün geleceğe, tüm yapı taşları arasında sinerji kurup sürdürülebilir bir büyüme ile taşınması kadar; tüm dünyada gayrimenkul alanında bir marka olarak anılabilmesi için de önem taşıdığına sadece kendilerinin değil, tüm sektörün inandığını vurgulayan Avi Alkaş, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Biz, temelleri sağlam bir geleceği hep birlikte inşa edeceğimize inanarak bu yola çıktık. Bu yolla Türkiye’nin en önemli lokomotif ekonomik güçlerinden biri olan gayrimenkul sektörünü belki de 1 numaralı güç haline getireceğiz. Sektörün tüm yapı taşlarını bir araya getirecek bu atılımın gelecekle sektör arasında kurulmuş sağlam bir köprü olacağına inancımız tam.”

Yonca Aközer: Temelleri MIPIM sohbetlerinde atıldı

Alkaş Genel Müdürü Yonca Aközer ise “RE360”ın temellerinin, sektörde herkesi ve her şeyi kapsayacak bir buluşmanın beklentisi ile atıldığını belirterek, büyük bir ilgi ve heyecan dalgası yaratan bu organizasyon hakkında şöyle konuştu: “Herkes ve her şey diyerek yola çıktık. Sektöre dair her şeyi kapsayacak, sektörde konuşmak, tanışmak, iş birliği yapmak için herkesi bir araya getirecek bir buluşmanın hazırlığı içindeyiz. Yaptığımız sohbetlerde sektör oyuncularının 360 derece bir anlayışla bir araya gelmek istediklerini biliyorduk. Bu ortak platformu kurgulamak ve bu büyük buluşmayı gerçekleştirmekten heyecan duyuyoruz. Yaklaşık 1 yıldır ince ince üzerinde çalıştığımız, sektör paydaşlarının görüşlerini alarak ilmek ilmek işlediğimiz bu buluşma, sektörün gündemindeki konuları ele alacak. Damga vuracak 2 gün derken, sektörün meselelerini ele aldığı, kritik gelişmeleri yorumladığı ve yeni döneme dair değerlendirmelerde bulunduğu oturumlar üzerine çalıştığımızı söylemek isterim. Bizi heyecanlandıran bu Konferans’ ta hedefimiz; gayrimenkul sektörünün tüm paydaşlarını bir araya getirerek sinerji yaratmaktır. Ofis , Konut, sağlık yatırımları, ulaşım ve turizm yatırımlarının yanı sıra bu sektöre ürün ve hizmet veren firmaların ve kamu katılımı ile vizyon geliştirici, sektörü yakınlaştırıcı ve daha sonra uluslararası boyuta taşıyacağımız bir konferans hedefliyoruz. Gayrimenkulde yeni finansman araçları gibi güncel ve can alıcı konular, güçlü marka yaratmak sektör oyuncularına pazarlama stratejilerini oluştururken ilham alacakları örnekler sunan vizyon oturumları, Dünyadaki hızlı değişim, bu değişimin yaşama etkilerinin ele alındığı ‘Trendler’ oturumu işinin merkezine ‘insanı anlamayı koyan’ sektör oyuncularına farklı bakış kazandıracak araştırma sunumları ile zengin bir içerik, 360 derece bakış ile gayrimenkule dair her şey ve herkesi bir araya getirecek ‘RE360 Buluşması’nı sizlere anlattığımız bugün, burada olmanız, heyecanımızı paylaşmanız bizler için çok değerli. Gücümüze güç katıyorsunuz.”

RE360 Buluşması için T.C. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, T.C. Başbakanlık Yatırım Destek ve Tanıtım Ajansı, Alışveriş Merkezi Yatırımcıları Derneği (AYD), Alp Alkaş Perakende ve Gayrimenkul Merkezi, Çevre Dostu Yeşil Binalar Derneği (ÇEDBİK), İstanbul Maden İhracatçıları Birliği (İMİB), İstanbul İnşaatçılar Derneği (İNDER), Türkiye Değerleme Uzmanları Birliği (TDUB), Türk Serbest Mimarlar Derneği (TürkSMD), Türkiye Turizm Yatırımcıları Derneği (TYD), Yazılım Sanayicileri Derneği (YASAD) destek veriyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz