Ana Sayfa Tasarım Frankie mağazasında deneysel teşhir alanları

Frankie mağazasında deneysel teşhir alanları

AVMDergi.com

Lüks hazır giyim markası Frankie, Los Angeles mağazasında deneysel teşhir alanlarıyla dikkat çekiyor. Bureau Spectacular tarafından tasarlanan Frankie mağazası, bir sanat stüdyosunu andırıyor.

Mimarlık tasarım ofisi Bureau Spectacular’ın kurguladığı Frankie Los Angeles mağazası için iç içe geçen hareketli sergi alanları yarattı. Tüm parçalar birbirlerine yapboz parçaları gibi oturuyor ve performans veya çeşitli etkinlikler için kullanılabilecek basamakları oluşturuyor. Yerel firma, mağazayı kurucu Kevin Chen tarafından yeniden başlatılan moda firması Frankie için tasarladı.

Los Angeles’ın merkezinde sanat bölgesinde bulunan 186 metrekarelik mağaza, siyah beyaz grafiklerle kaplı dış cephesi ile öne çıkıyor. Mağazanın içerisine 9 beyaz kapalı parça yerleştirilerek bir mekan tanımlanmış. Bu hareket edebilen parçalar, sergi standı, kıyafet rafı, soyunma kabini, depolama birimleri ve kasa alanı sağlıyor. Tüm parçalar bir araya geldiğinde, merdiven basamakları oluşturuyor ve etkinliklere mekan sağlayabilecek tribün alanı olarak rol yapıyor. Ayrıca, 8.5 metre olan merdiven defile veya performans sahnesi olarak kullanılmak üzere tasarlanmış.

Bureau Spectacular “Mağazanın yenilikçi iç tasarımı, firmanın ikonik süper mobilyaları ile donatıldı. Bunlar bina olmak için çok küçük yapılar ama basit bir mobilya parçası olmak için de çok büyükler” diyor.

Frankie Los Angeles mağazasının geri kalan kısımlar ise, beton döşemeler ve beyaza boyanmış tuğla duvarlardan oluşuyor. Bir kenardaki aynalarla donatılmış duvar mekana bir illüzyon etkisi verirken, tavandan sarkan hafif kutular, yer döşemesindeki birimlerin düzensiz şeklini taklit ediyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz