Ana Sayfa AVM Forum Kayseri’den Dünya Down Sendromu Günü’nde “FAZLASIYLA” anlamlı proje

Forum Kayseri’den Dünya Down Sendromu Günü’nde “FAZLASIYLA” anlamlı proje

Türkiye’nin en büyük alışveriş merkezi platformu Multi Türkiye tarafından yönetilen Forum Kayseri, Dünya Down Sendromu Günü’nde Zihinsel Yetersiz Çocukları Yetiştirme ve Koruma Vakfı (ZİÇEV) ve Türkiye Down Sendromu Derneği iş birliğiyle anlamlı bir projeye imza atıyor. “Fazlasıyla” mottosuyla, Multi Türkiye’nin 11 ilde yer alan 13 alışveriş merkezinden birisi olan Forum Kayseri’de de eş zamanlı olarak hayata geçirilecek proje, Down sendromlu bireylerin sosyal hayata katılması ve istihdamına yönelik farkındalığı artırmayı hedefliyor.

Forum Kayseri, Dünya Down Sendromu Günü’nde çok anlamlı bir projeye daha imza atıyor. Zihinsel Yetersiz Çocukları Yetiştirme ve Koruma Vakfı (ZİÇEV) ve Türkiye Down Sendromu Derneği iş birliğiyle gerçekleştirilen “Fazlasıyla” isimli iletişim projesiyle, Down sendromlu bireyler ve dezavantajlı gruplar için Mart ayının tamamında alışveriş merkezlerinde sosyal fayda yaratılması hedefleniyor. Proje kapsamında Down sendromlu bireylerin kendilerini ifade edebilmelerine olanak sağlamak, toplumda farkındalık yaratmak ve sosyal yaşamın Down sendromlu bireylerde yaratacağı değişime dikkat çekmek için hazırlanan iletişim filmleri, Forum Kayseri AVM’nin sosyal medya hesapları üzerinden paylaşılarak yüzbinlerce kişinin bilgilendirilmesi amaçlanıyor.

“Çeşitlilik ve kapsayıcılık politikamız gereği sorumluluklarımızın farkındayız”
Multi Türkiye Genel Müdürü Ertuğrul Acar, projeyle Down sendromu konusunda farkındalığa yönelik önemli bir adım atmaktan duyduğu memnuniyeti ifade ederek şu açıklamalarda bulundu: “Down sendromlu bireylerin sosyal yaşama katılımını desteklemek, Multi olarak üzerimize düşen önemli bir toplumsal sorumluluktur. Çeşitlilik ve kapsayıcılık politikamız, herkes için eşit fırsatlar sağlama vizyonuyla şekillenmiştir. Ayrımcılığa karşı aktif bir duruş sergileyerek, farkındalık yaratmak için kararlılıkla çalışmaya devam ediyoruz. Kurumsal sosyal sorumluluk raporumuzda, Birleşmiş Milletler Kalkınma Hedefleri doğrultusunda attığımız adımları somut olarak taahhüt ediyoruz.”

Forum Kayseri AVM Müdürü Ömer Önder Ünver’de “Down sendromu ve bu konudaki farkındalığın artırılması hususunda önemli çalışmalara imza atan ZİÇEV ve Türkiye Down Sendromu Derneği ile gerçekleştirdiğimiz iş birliği de bizlere heyecan ve mutluluk vermiştir. Grafis-DDB tarafından “Fazlasıyla” mottosuyla hayata geçirdiğimiz projede emeği geçen tüm paydaşlara ve değerli ekip arkadaşlarıma teşekkürlerimi sunuyorum. Bu birliktelikle, daha kapsayıcı bir geleceğe katkıda bulunmaktan gurur duyuyoruz” dedi.

Down sendromlu bireylerin istihdamı destekleniyor
Down sendromlu bireylere koçluk vererek iş arama ve çalışma hayatlarının devamlılığının sağlanması süreçlerinde destek sağlayan Türkiye Down Sendromu Derneği ve ZİÇEV, Forum Kayseri’in hayata geçirdiği bu proje ile istihdam alanında yürüttüğü çalışmaları geniş kitlelere aktarabilecek, Down sendromlu bireylerin istihdamına yönelik önemli mesajlarını da alışveriş merkezleri bünyesindeki lider firmalara ulaştırabilecek.
Down sendromlu bireyleri toplumsal hayata ve iş hayatına etkin şekilde dahil etmek, onları daha görünür kılarak bu konuda farkındalık yaratmak için gerçekleşecek proje kapsamında Down sendromunun bir hastalık değil genetik bir farklılık olduğunun da altı çizilmiş oluyor.

Forum Kayseri, Down sendromlu bireylerin vazgeçilmez hakları için mücadele eden ZİÇEV ve Türkiye Down Sendromu Derneği’ni destekliyor, “Bir aradaysak hayat fazlasıyla güzel” diyerek eşitlik ve farkındalık çağrısında bulunuyor.

Açıldığı günden bu yana Kayseri’nin yaşam merkezi haline gelen Forum Kayseri Alışveriş Merkezi, “Fazlasıyla” projesi kapsamında farkındalık yaratacak etkinliklere ev sahipliği yapacak.

21 Mart Perşembe günü, Forum Kayseri etkinlik alanında 11 öğrenciden oluşan ZİÇEV Kayseri Ritim Grubu’nun gösterisi sergilenecek. Ayrıca, atölye çalışmalarında üretilen ürünlerin satışı ve proje tanıtımı için bir stand ve sergi açılacak.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz