Ana Sayfa AVM Forum Gaziantep engelleri kaldırıyor

Forum Gaziantep engelleri kaldırıyor

Turkcell ve Gaziantep Büyükşehir Belediyesi iş birliğiyle Gaziantep’te engellilerin hayata tam ve aktif katılımı için geliştirilen Hayal Ortağım uygulaması, Forum Gaziantep’te kullanıma sokuldu. Geliştirilen uygulama sayesinde görme engelliler, Forum Gaziantep alışveriş merkezinde önünden geçtikleri mağazaların hangi mağaza olduğu bilgisini alacak ve gitmek istedikleri mağaza, asansör, danışma gibi noktalar için yönlendirmelere ulaşacak.

Forum Gaziantep’te engeller ortadan kalkıyor. Engellilerin hayata tam ve aktif katılımı için Forum Gaziantep, Turkcell ve Gaziantep Belediyesi’nin iş birliğiyle geliştirilen Hayal Ortağım uygulaması, Gaziantep’te yeni özellikleriyle görme engellilerin kullanımına sunuldu.

Turkcell’in Young Guru Academy (YGA) ile beraber geliştirdiği ve dünya mobil iletişim sektörünün çatı kuruluşu GSMA’den iki defa ödül alan Hayal Ortağım uygulaması, Gaziantep Büyükşehir Belediyesi’nin vizyoner yaklaşımıyla, Gaziantep’te görme engellilerin hayatını kolaylaştırmayı amaçlıyor.

Hayal Ortağım uygulamasının Ulaşım ve Yol Arkadaşım özelliklerinin yanı sıra, görme engellilerin sinema deneyimini zenginleştiren “Cepten Sesli Betimleme” özelliği bulunuyor. Hayal Ortağım’ın ilk kez Gaziantep’te hayata geçen “Ulaşım” özelliği, görme engellilerin duraklarda ve otobüslerde kimseden yardım almak zorunda kalmadan engelsiz seyahat edebilmesine imkan sağlıyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz