Ana Sayfa AVM Forum Çamlık’ta en iyi fotoğraflar belli oldu

Forum Çamlık’ta en iyi fotoğraflar belli oldu

Denizli’nin yaşam merkezi Forum Çamlık’ın Denizli Fotoğraf Sanatı Derneği (DEFSAD) iş birliği ile düzenlediği “DEFSAD Forum Çamlık 1. Uluslararası Fotoğraf Yarışması” sonuçlandı. Toplamda 43 ülkeden 238 yarışmacının katıldığı yarışmada 219 adet ödül sahiplerini buldu.

Şehrin buluşma noktası Forum Çamlık’ın Denizli Fotoğraf Sanatı Derneği (DEFSAD) iş birliği ile düzenlediği DEFSAD Forum Çamlık 1. Uluslararası Fotoğraf Yarışması’nın kazananları belli oldu. Yoğun ilgi gören yarışmaya 43 ülkeden 238 yarışmacı katıldı. Toplamda 3465 fotoğraf, alışveriş, doğa, serbest renkli, serbest siyah beyaz, baskı renkli ve baskı siyah beyaz olmak üzere altı kategoride yarıştı.

Uluslararası Fotoğraf Sanatı Federasyonu (FIAP), Türkiye Fotoğraf Sanatı Federasyonu (TFSF), International Association of Art Photographers (IAAP) ve Global Photographic Union (GPU) sertifikasyonlarına sahip yarışmada toplamda 219 adet madalya ve mansiyon sahiplerini buldu. Fotoğrafların yüzde 15-20 oranında sergileme ödülüne layık görüldüğü yarışmanın jüri üyeliklerini Makedonya’dan IAAP başkanı Vladimir Jovanovski, İstanbul’dan Burak Şenbak ve Mersin’den Hulki Muradi yaptı.

Keyifli sunumlar ve söyleşiler

DEFSAD Fotoğraf Günleri kapsamında jüri üyelerinin Denizli Fotoğraf Sanatı Derneği’nde keyifli sunumlar ve söyleşiler yaparak Denizli halkı ile buluştuğu etkinlikte Instagram yarışması da düzenlendi. Forum Çamlık AVM ile ortaklaşa gerçekleştirilen yarışmada #forumcamlik2017 etiketi kullanılarak yapılan paylaşımlar arasından Oğuz Miraç Sönmez birinci olurken, Atilla Ağırbaş ikinci, Yusuf Dündar ise üçüncü oldu. Forum Özel Ödülü’nü Mesut Teknik kazanırken, yarışmadaki fotoğraf değerlendirmelerini yine uluslararası yarışmanın jüri üyeleri yaptı.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz