Ana Sayfa Hizmet-Tedarik ETİD yönetimi yeni döneme hazır

ETİD yönetimi yeni döneme hazır

E-ticaret sektörünü büyütmek amacı ile hizmet veren Elektronik Ticaret İşletmecileri Derneği ETİD, 4. genel kurulunu gerçekleştirdi. Yeni döneminde de 2 dönemdir başkanlığını sürdüren Hakan Orhun, ETİD için çalışmalarına devam edecek.

ETİD yönetimi yeni döneme hazır. Elektronik Ticaret İşletmecileri Derneği (ETİD), 4. genel kurulunu yaptı, 2 dönemdir başkanlık görevini başarı ile sürdüren Hakan Orhun, yeni dönemde de bu görevi üstlendi. Türkiye’de e-ticarete ilişkin hukuki alt yapının oluşmasına ciddi katkıları olan derneğin yönetim kurulundaki başkan yardımcılığı görevini Oktay Yılmaz alırken, kuruldaki diğer isimle ise Evmanya.com Genel Müdürü Aslı Yaşasın, Sahibinden.com Genel Müdür Yardımcısı Bora Biçer, Doğan Online İş Geliştirme Bölüm Başkanı Emre Ekmekçi oldu.

Globalleşen dünyada, önemini ivme kazanarak artıran e-ticaret sektörünün gelişimine değinen ETİD Genel Başkanı Hakan Orhun, “Genç kitlenin yoğunluğu ve tüketim alışkanlıklarına bakıldığında, Türkiye, e-ticaret için oldukça doğru bir pazar. Bu nedenle de gelişimin hızla devam edeceğini düşünüyoruz.” diyerek e-ticaretin Türkiye’deki gelişimine dikkat çekti. Bu gelişim için gerekli olan yasal düzenlemeler ve alt yapı çalışmalarının da çok önemli olduğuna vurgu yapan Orhun, “E-ticaretin gelişimi için yasal süreçler ve altyapı çalışmaların hız kazanması yönünde tüketicilerin haklı beklentileri de mevcut. Biz de sektörün gelişiminin hızlanması yönünde çalışmalarımızı sürdürüyoruz” dedi.

ETİD
Elektronik Ticaret İşletmecileri Derneği (ETİD), 2007 yılında e-ticaret sektöründeki öncü firmalar tarafından, sektörün büyümesini sağlamak için gerekli hukuki düzenlemelerin sağlanması, firmaların ve hedef kitlenin sektör ile ilgili eğitilmesi ve bilinçlendirilmesi amacı ile kuruldu. Hakan Orhun başkanlığında oluşturulan ikinci yönetim kurulu 2010 yılından bu yana e-ticaret sektörü ve kullanıcıları için değer yaratan çalışmalarına devam ediyor. Mayıs 2012 itibariyle tamamı Türkiye’nin önde gelen e-ticaret sitelerinden oluşan 40’ı aşkın üyeye sahip bulunan ETİD, Türkiye’de e-ticarete ilişkin hukuki altyapının oluşturulmasında, mevzuattaki eksikliklerin veya ihtiyaçların tespitinde ve çözümlenmesinde sektöre büyük katkı sağlayacak ve yol gösterici olacak çalışmalarda bulunmak amacıyla faaliyetlerini sürdürüyor.

2015 yılı Ekim ayı itibariyle ETİD üyeleri şöyle sıralanıyor: 1V1Y.COM, akakce.com, Altıncı Cadde, Alve.com, Amerikadaniste, Avansas, bilio.com, Bonvagon, butikbebe.com, delorazon.com, e-bebek, ekopasaj.com, EPttAVM, Ereyon, Evmanya, Genpa, Gittigidiyor, hepsiburada.com, hizlial.com, Kliksa, Markafoni, MediaMarkt, MedyaNet, Metrics34, Micro Ödeme, Morhipo, mudo.com.tr, n11.com, neodigital.com.tr, outletim.com, PaylasAL.com, PayPal, PayU, positive.com.tr, qnet.com.tr, sahibinden.com, Sanalpazar, Teknosa, Tekzen, Trendyol, TTNET, Turkcell, yemeksepeti.com.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz