Ana Sayfa Gündem Enka’dan Moskova’ya AVM yatırımı

Enka’dan Moskova’ya AVM yatırımı

Enka’dan Moskova’ya AVM yatırımı… Rusya’nın başkenti Moskova’ya, içinde AVM de bulunan bir kompleks yapacak olan Enka, proje için 350 milyon dolarlık bir yatırım ön görüyor.

Türk inşaat sektörünün önemli aktörlerinden Enka’nın Rusya’ya yatırımları sürüyor. Son olarak 530 milyon dolarlık bir yatırımla inşa ettiği çok fonksiyonlu AVM ve iş merkezi olan Kuntsevo Plaza’nın açılışını gerçekleştiren Enka, şimdi de yeni bir projeye başlıyor. 350 milyon dolarlık yeni yatırıma start veren Enka, projenin temelini bir buçuk ay içerisinde Kaşirskoe Şosse’de atacak.

Enka TC Genel Müdürü Murat Duran, açılışı gerçekleşen Kuntsevo Plaza’nın benzer projelerini Moskava’nın çeşitli semtlerinde yapmayı planladıklarını anlattı. Murat Duran, yeni yatırımlarıyla ilgili şunları söyledi:

“Ticaret alanları, eğlence merkezleri ve sinema salonları olacak. Yaklaşık 190 bin metrekarelik alan. 3 kat yeraltı otoparkı faaliyet gösterecek. Bin 750 yer kapasiteli otopark. Şu anda hazırlık çalışmaları başladı. Önümüzdeki bir buçuk ay içerisinde temel atma töreni gerçekleştirmeyi planlıyoruz. 2017 yılının son çeyreğinde açmayı hedefliyoruz. Bu projenin bitimine yakın benzer üçüncü projeyi de yapmayı planlıyoruz. Yine çok fonksiyonlu AVM ve iş merkezi. Bu da yaklaşık 230 bin metrekarelik alanda yapılacak. Enka olarak başta Moskova’da olmak üzere Rusya’da 1 milyon 200 bin metrekare mülkümüz söz konusu. Kısa vadede bu metrajı 2 milyon metrekareye çıkarmayı hedefliyoruz.”

enkamuratduran
Enka TC Genel Müdürü Murat Duran

27 yıldan bu yana Enka Grubu’nun Rusya’da çalışmalarını sürdürdüğüne dikkat çeken Duran, sözlerini şöyle tamamladı:

“Birçok projede yer aldık. Ağırlık Moskova olmak üzere Rusya’da Sovyet sonrası çağdaş yapı ve inşaat eserlerine imzamızı attık. Moskova Belediye Başkanı Husnullin’in dediği gibi Enka, Moskova’da adeta devrim yaptı. Bu yeni projelerimizle de devrimi yapmaya devam ediyoruz. Yaptığımız projeler ses getiren projeler. Moskova’nın yüzünü değiştiren projeler. 1997 yılında Rusya’da ilk hipermarket anlayışını da biz getirdik. Moskova’da Enka-Koç ortaklığında Ramstore hipermarketini açtık. Bugün giderek artan tüketici talepleri göz önünde bulundurarak ilk Ramstore’nin bulunduğu alanda eski binayı yıkıp Kuntsevo Plaza adlı yeni projeye imza attık.”

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz