Ana Sayfa Hizmet-Tedarik Enerji tasarrufunda yeni dönem

Enerji tasarrufunda yeni dönem

Kojenerasyon ve trijenerasyon alanında 35 yılı aşkın tecrübesi ve 4 binin üzerinde referansı ile Avrupa’nın en büyük; orta ve küçük ölçekli kojenerasyon sistemleri üreticisi olan ve merkezi Manchaster, İngiltere’de bulunan dünya devi kojenerasyon sistemleri üreticisi Ener-G’nin Türkiye’deki çözüm ortağı belli oldu.

4 kıtada 17 ülkede faaliyet gösteren Ener-G, yatırım ve işletmelerin hem elektrik hem de iklimlendirme sistemlerindeki enerji tasarrufunda yepyeni bir devir başlatıyor. Ener-G’nin Türkiye’deki tek yetkili temsilciliği ve çözüm ortaklığını PNQ Teknoloji Sistemleri yapıyor.

Dünya devi Ener-G kojen ve trijen sistemlerinin çözüm ve disiplerini Türkiye’ye sunan PNQ Teknoloji Sistemleri, başta hastane, AVM, okul, otel gibi yapılar olmak üzere özellikle şehir içi tesislerde enerji ihtiyaçlarını anlayarak işletim maliyetlerini ve karbon salınımlarını azaltıyor, enerji verimliliği sağlıyor. Ayrıca Ener-G sistemleri, Avrupa Birliği’nin çevre koruma düzenlemeleriyle uyumlu üretiliyor.

Isıtma-soğutma ve elektrik üretimini kombine şekilde modüler yapılı bir sistemle sağlayan kojenerasyon (CHP) ve var olan sisteme eklenen soğutma sistemleriyle trijenerasyon sistemleri, işletmelerin enerji sürdürülebilirliğinin en önemli unsurunu oluşturuyor ayrıca enerji maliyetlerini ciddi oranda düşürüyor. Isıyı ve elektriği işletmenin içinde üreterek uygulamayı daha verimli hale getiren Ener-G, finansal, operasyonel ve çevresel pek çok fayda sağlıyor.

Ener-G Sistemleri’nin farkı
• Yıllık 5 milyon ton karbondioksit (CO2) salınımı azalıyor. Bu da çevreye, ortalama 1.6 milyon aracın yollardan çekilmesine eş değer fayda sağlıyor.
• 370 MW’tan fazla enerji üretim kapasitesini yönetiyor.
• İklimlendirme (ısıtma-soğutma) ve elektril maliyetlerinde ortalama yüzde 40 tasarruf sağlıyor.
• Sadece 5-11 metrekare arası yer kaplayan ürünler, dar alanlarda bile kurulabiliyor. Bu da metrekare değerinin yüksek olduğu şehir içi otelleri gibi işletmelerde önemli bir avantaj yaratıyor.
• Tüm sistemi ile hazır teslim edilen kojenerasyon üniteleri sadece 2 günde devreye giriyor.
• 1 metrede 70 dBA ses seviyesi ile benzerlerine kıyasla oldukça sessiz çalışıyor.

PNQ Teknoloji Sistemlerinin İş Geliştirme Direktörü Murat Erden, “Öncelikle müşterilerimizin işletmelerinin elektrik ve iklimlendirme verilerini analiz ederek en uygun enerji sistemini belirliyoruz. Ardından kurduğumuz sistemi E-Power & E-Vision sistem yazılımlarımız ile 7-24 takip ederek sağlanan kazancı izliyor, sistemi kontrol ediyor ve raporluyoruz. 25 yılı aşkın teknik servis deneyimimiz ile mekanik müdahale gerektiğinde derhal en yakın servis elemanını GPS üzerinden belirleyip tesise yönlendiriyoruz. Ayrıca Türkiye’nin yanı sıra Azerbaycan, Gürcistan, Kazakistan, Kırgızistan, Kuzey Irak ve Afrika pazarlarına da hizmet veriyoruz” diye konuştu.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz