Ana Sayfa İNDEKS Adana Optimum Outlet Edebiyat dünyası Adana Optimum’da buluştu

Edebiyat dünyası Adana Optimum’da buluştu

Sosyal ve kültürel etkinliklerin Adana’daki adresi Optimum Alışveriş Merkezi, Edebiyat dünyasının genç kuşak yazarlarını, Adanalı kitapseverlerle imza gününde buluşturdu.

Alışveriş, moda ve sanatı bir arada bulunduran Optimum AVM, bu kez edebiyat dünyasının kapılarını araladı. Her yaştan kitapseverin yoğun ilgi gösterdiği etkinlikte yazarlar, imza verdikleri okuyucularıyla fotoğraf da çektirdi. Geniş okur kitlelerine sahip, Dilara Keskin, Emre Gül, Koray Yersüren ve Yusuf Piliç Adana Optimum Alışveriş ve Eğlence Merkezi’nde okuyucularıyla bir araya geldi.

Kitap fuarı etkinlikleri kapsamında D&R’da düzenlenen imza gününde; Dilara Keskin “Düşman Okullar”; Emre Gül “Nar”, Koray Yersüren “Aynı Gökyüzünün Kıyameti” ve “Kimliği Kirletilmişler Mabedi”, Yusuf Piliç ise “İlk Şarkım” isimli kitapları imzaladı. Adanalı kitapseverlerin yoğun ilgi gösterdiği etkinlikte adeta izdiham yaşandı. Uzun kuyrukların oluştuğu imza gününde, kitaplarını imzalatıp, fotoğraf çektirmek ve onlarla sohbet etmek isteyen okuyucuları sevdikleri yazarlarla bir araya gelebilmek için yoğun çaba sarf etti.

İmza gününe olan yoğun ilgi genç yazarları da mutlu etti. Kitaplarını imzalatma şansını yakalayan kitapseverler, takip ettikleri yazarlarla edebiyat dünyası ve kitapları üzerine sohbet etme imkânı da buldu.

“Daha iyi anlaşıyoruz”

Düşman Okullar isimli kitabını imzalayan Dilara Keskin, beklediği gibi bir ilgiyle karşılaştığını söyledi. Daha önce de Adana’ya geldiğini hatırlatan Keskin, “Gayet güzel anılar biriktirdim. İlgi gerçekten güzel, okurların enerjisi gerçekten bizi çok mutlu ediyor. Bazı gençlerimiz kitap okumuyor, belli bir genç kitlesinin de kitaba ilgi gösterdiği bir gerçek. Bu bizi çok mutlu ediyor. Yaş grubumuz yakın olduğu için daha iyi anlaşılıyoruz. Bu da genç arkadaşlarımızı sıkmadan, bunaltmadan okumaya teşvik ediyor. Böyle bir şeye vesile olduğum için çok mutluyum” ifadelerini kullandı.

“Burada bulunmak çok güzel”

Nar kitabının yazarı Emre Gül, Adana’dan yüksek bir katılım olmasını beklediğini ifade ederek gördüğü ilginin kendisini yanıltmadığını söyledi. Gül, “Şu an bu enerjinin içinde olmak, yanında olmak çok güzel. Burada bulunmak beni mutlu etti. Büyük bir enerji var, çok mutlu oldum. Yazdıklarımızla okuyucularımıza bir şeyler verebiliyorsak, onları okumaya teşvik edebiliyorsak bir şeyler başarıyoruz demektir” dedi.

“Gösterilen ilgi güzel”

Aynı Gökyüzünün Kıyameti ve Kimliği Kirletilmişler Mabedi kitaplarının yazarı Koray Yersüren ise organizasyonun kusursuz, ilginin ise yeterince güzel olduğunu dile getirdi. Yersüren, “Edebiyat dünyasında sakin bir şekilde ilerlemeye çalışıyoruz, umarım böyle devam edebiliriz. Güzel bir ortam” diye konuştu.

D&R Müdürü Oğuz Tofur da böyle bir kalabalık beklemediklerini söyledi. Gösterilen ilginin oldukça fazla olduğuna dikkat çeken Tofur, “Etkinliğin duyurusunu sosyal medya aracılığı ve SMS’lerle yaptık. Güzel bir katılım oldu” dedi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz