Ana Sayfa İNDEKS C&A Dünyanın en büyük organik pamuk kullanıcısı C&A oldu

Dünyanın en büyük organik pamuk kullanıcısı C&A oldu

C&A sürdürülebilir malzemeler kullanmaya olan bağlılığı nedeniyle Textile Exchange tarafından bir kez daha takdir edildi

Textile Exchange Organik Pamuk Pazarı Raporu’nda C&A dünyanın en büyük organik pamuk kullanıcısı olarak ilan edildi. Böylece C&A 2012 yılından beri kazandığı “Hacmen zirvedeki 10 organik pamuk kullanıcısı” kategorisindeki birincilik ödülünü bir kez daha kazanmış oldu. Fakat konu sadece pamuk ile ilgili deği – 2016 Textile Exchange Tercih Edilen Lif ve Malzemeler Pazar Raporu’nda C&A aynı zamanda sertifikalı kuş tüyü alımında beşinci, liyosel (kağıt hamurundan üretilen bir lif) alımında ise onuncu oldu. Pamuğun yanında bu malzemeler C&A’nın sürdürülebilir malzemeler stratejisindeki en önemli odak noktalarını oluşturuyor. Geçtiğimiz yıl 56 şirketi rapor eden Textile Exchange, bu yıl yeni bir rekor kırarak 89 katılımcı şirketi listesine aldı.

C&A’nın Global Sürdürülebilirlik Direktörü Jeffrey Hogue “Dünyanın her yerindeki tasarım, satın alma ve kaynak sağlama bölümlerindeki çalışma arkadaşlarımızın yoğun emeği sayesinde organik pamuktaki zirvede bulunan konumumuzu koruduk ve kuş tüyü ile liyoselde mükemmel bir performansa ulaştık. Daha sürdürülebilir ham maddeler konusunda kaynak sağlama ve çevre ile toplum üzerindeki etkilerimizi iyileştirme yönünde önemli bir fark yarattığımızı gösterdiğinden bu sonuçlar oldukça cesaretlendirici” yorumunu yapıyor. “Pamuğumuzun yüzde 100’ünü ve tüm hammaddelerimizin yüzde 67’sini onaylanmış daha sürdürülebilir kaynaklardan elde edeceğimiz 2020 yılı hedeflerimize odaklanmış bulunmaktayız.”

C&A’nın 2020 yılı hedeflerine doğru yolculuğu

C&A on yılı aşkın bir süre önce koleksiyonlarında organik pamuk kullanmaya başlayarak organik lifler ile diğer sürdürülebilir malzemelerin kullanımını artırmaya yönelik bir yolculuğa çıktı. Pamuk C&A global koleksiyonlarının yüzde 60’ını oluşturduğu için, ona odaklanmak çok önemli: bu, kullanımı tehlikeli böcek ilaçları ile suni gübrelerin tüketimini ortadan kaldırıp, su tüketimini yüzde 90’a kadar ve iklim değişikliğine olan etkiyi yüzde 46 azaltarak C&A’ya pamuk üretiminin etkilerini azaltma imkanı vermektedir. C&A geçtiğimiz yıl organik pamuk satın alarak 115,000 metrik ton miktarında karbondioksit salınımını engellemiş oldu.

C&A 2015 yılında diğer tüm moda perakendecilerini geçerek dünyanın her yerinde sertifikalı organik pamuktan üretilmiş 138 milyon adetten fazla giysi sattı. Bunun sonucunda C&A, organik ve Daha İyi Pamuk Girişimi dahilinde üretilmiş olan pamuk dahil olmak üzere global koleksiyonlarında kullandığı daha sürdürülebilir pamuğun oranını toplam yüzde 40’a çıkarmayı başardı.

C&A 2016 yılında elde ettiği bu zengin deneyimi daha da ileri götürerek mevcut koleksiyonlarında daha fazla sürdürülebilir pamuk ve diğer malzemeleri kullanacak. Aynı zamanda, 2016 Sonbahar’ından başlamak üzere C&A’nın kullandığı kuş tüylerinin yüzde 100’ü Sorumlu Kuş Tüyü Standardı’na sahip olacak. Yüksek miktarda ilerleme sağlanmış olmasına rağmen, daha sürdürülebilir malzemelerin daha fazla ve daha çok yerde kullanımının teşvik edilmesine yardımcı olmak amacıyla C&A diğer markalar, perakendeciler, C&A Vakfı ve STK’larla işbirliğine girmek için büyüklüğünü ve pazardaki konumunu kullanmaya devam edecek.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz