Ana Sayfa İNDEKS D&R D&R’ın yeni Genel Müdürü Ahmet Coşar oldu

D&R’ın yeni Genel Müdürü Ahmet Coşar oldu

Türkiye’nin en büyük kültür-sanat ve eğlence perakendesi şirketi D&R’ın Genel Müdürlüğü’ne uzun yıllar Türkiye ve Avrupa’da perakende sektöründe başarılı çalışmalarda bulunan Ahmet Coşar atandı. D&R, Ahmet Coşar ile büyümesini sürdürecek

Türkiye’nin kültür-sanat ve eğlence sektörü devi D&R’ın Genel Müdürü perakende dünyasının en önemli isimlerinden Ahmet Coşar oldu. Ahmet Coşar, D&R Yönetim Kurulu Üyesi ve Genel Müdürü olarak atandı.

1963 doğumlu olan Ahmet Coşar, Robert Kolej’den mezun olduktan sonra Boğaziçi Üniversitesi Endüstri Mühendisliği ve Bilgi Teknoloji alanında lisans eğitimini tamamladı. Ardından kendi bilgisayar çözümleri firmasını kurdu. 1989 yılında ise Unilever ailesine katıldı ve Unilever Türkiye’nin IT sistemleri, pazarlama ve satış departmanlarında çeşitli kademelerde görev yaptı. Coşar, daha sonra Unilever Yönetim Kurulu Üyesi olarak atandı. 2006 yılında Yönetim Kurulu Üyeliğine ilave olarak Algida Türkiye Genel Müdürü görevini üstlendi ve Algida markasının Türkiye çapında penetrasyonunun arttırılmasında önemli bir rol oynadı.

Küresel Türk lider

Coşar, 2010 yılında Unilever’in İtalya’da merkezi bulunan Global Dondurma Kategorisi’nde Pazar Geliştirmeden Sorumlu Başkan Yardımcısı olarak “Küresel Türk Liderler” takımına transfer oldu. Ardından Unilever bünyesinde Hollanda’da bulunan merkezinde Avrupa pazarlarından sorumlu Satış ve Pazarlama Başkan Yardımcısı olarak görevini sürdüren Coşar, Unilever bünyesinde 26 yıl boyunca Türkiye’de ve farklı coğrafyalarda başarılı çalışmalara imza attı.

1996 yılından bu yana faaliyette olan D&R, 2001 yılında Kürşat Demircioğlu’nun Genel Müdür olarak atanması ile yeni bir döneme girmişti. D&R Kürşat Demircioğlu yönetiminde Türkiye genelinde 27 ilde 152 mağazası ile sektöründe lider, karlı ve güçlü bir organizasyon haline geldi.

2001 yılından bu yana Genel Müdürlük görevini yürüten Kürşat Demircioğlu, önümüzdeki dönemde Doğan Grubu bünyesindeki şirketlerde Yönetim Kurulu Üyesi olarak görevine devam edecek.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz