Ana Sayfa İNDEKS Kelebek Doğtaş ve Kelebek Mobilya Gürcistan’daki ilk mağazalarını açtı

Doğtaş ve Kelebek Mobilya Gürcistan’daki ilk mağazalarını açtı

Mobilya sektörünün öncü firmalarından Doğtaş Kelebek, Gürcistan’ın başkenti Tiflis’te hem Doğtaş hem Kelebek markalarının ilk şubelerini açtı.

Global bir marka olma yolunda emin adımlarla ilerleyen Doğtaş Kelebek, Gürcistan’ın başkenti Tiflis’te Doğtaş ve Kelebek olarak yan yana iki mağaza açtı. Tiflis şehrinde 500 metrekarelik alanda hizmet verecek olan Doğtaş ve aynı plaza içerisinde 150 metrekarelik alanda hizmet verecek olan Kelebek Mobilya mağazalarının açılışı yoğun katılımla gerçekleşti.

Açılışa; Büyükşehir Belediye Başkan Yardımcısı Irakli Lekvinidze, Tiflis Ticaret Müşaviri Beşir İyidiker, Türk ve Gürcü İşadamları Derneği Başkan Yardımcısı Berk Alper Varıcı, Doğtaş Kelebek Yönetim Kurulu Başkanı Davut Doğan, Doğtaş Kelebek Genel Müdürü Ersin Serbes, Gürcistan mağaza yatırımcıları İvane Nadashvili, Kakhaber Todria, Tasarımcı Ina Bakhtadze ile Gürcistan siyaset ve iş dünyasının önde gelen temsilcileri katıldı.

Yurt dışı yatırımlarına hız kazandıran Doğtaş Kelebek’in dünya genelinde 350’nin üzerinde konsept mağazası bulunuyor. Mobilya sektöründe global bir oyuncu olma yolundaki yatırımlarına devam eden ve Türkiye’nin en beğenilen mobilya şirketlerinden biri olan Doğtaş Kelebek, 2017 yılında yur tiçi ve yurt dışında 90 yeni mağaza daha açarak büyümesini sürdürmeyi planlıyor.

Gürcistan’daki ilk mağazaları açarak bu pazarda da yer edinen Doğtaş Kelebek, ilerleyen dönemde bu bölgede yeni mağaza yatırımları yapmayı da planlıyor.

turk-markalari-yurtdisi

Doğtaş ve Kelebek Mobilya’nın Gürcistan mağazalarının açılışında konuşan Yönetim Kurulu Başkanı Davut Doğan, “Türk mobilya sektörünün en değerli ve en beğenilen iki markası Doğtaş ve Kelebek Mobilya’yı bünyesinde bulunduran şirketimizle, istikrarlı büyümemizi sürdürüp, yurtdışı pazarlara açılarak; global marka olma yolunda emin adımlarla yürüyoruz. Bu anlamda 2017 yılsonuna kadar yurtdışında 20, Türkiye’de 70 yeni mağaza açmayı hedefliyoruz. Yeni iş ortaklarımızla beraber Doğtaş ve Kelebek’i yurtdışında da en iyi şekilde temsil ediyoruz. Açılışını gerçekleştirdiğimiz mağazamızın iş ortaklarımıza, Gürcistan halkına, buradaki vatandaşlarımıza ve Doğtaş Kelebek ailesine hayırlı uğurlu olmasını diliyorum” dedi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz