Ana Sayfa İNDEKS Decathlon Decathlon mağazaları artacak

Decathlon mağazaları artacak

26 ülkede sporseverlerle buluşan Decathlon, Türkiye’de de mağazalaşma çalışmalarını emin adımlarla sürdürüyor. “Müşteriyi iş dünyamızın kalbine koyuyoruz” diyen Decathlon Bölge Müdürü Oğulcan Tetik, yılsonuna dek mağaza sayısını artırmayı hedeflediklerini anlatıyor.

AVMDergi.com
Decathlon’un iddiasını, felsefesini sizden dinleyebilir miyiz?
Decathlon, tüm spor tutkunları için inovasyon yapan bir mağaza ve markalar ağı. Decathlon’da ortak görevini “sporun zevk ve yararlarını olabildiğince çok insanın erişebileceği hale getirmek” olarak benimsemiş ve bunu gün be gün uygulamaya çabalayan 70 bin çalışanız. Bulunduğumuz bütün ülkelerde, kuvvetli ve benzersiz bir şirket kültürü paylaşıyoruz. Bu kültüre, canlılık ve sorumluluk olmak üzere iki değerimiz güç katıyor. Decathlon’da, araştırmadan satışa, konsept geliştirmeden tasarım, üretim ve lojistiğe kadar inovasyonu faaliyetlerimizin merkezine yerleştiriyoruz. Yirmi “Tutku” markamızın ekipleri, bütün enerjilerini güzel ve basit teknik ürünler tasarlayıp bunları daima en düşük fiyata sunmaya yönlendiriyorlar. Bu ürünler, başlangıç seviyede sporculardan profesyoneline, bütün tutkular için tasarlanıyor ve yalnızca Decathlon’da satışa sunuluyor.

Decathlon’un dünya genelinde kaç mağazası bulunuyor, hangi ülkelerde faaliyet gösteriyor?
Fransa, Çin, İspanya, İtalya, Polonya, Rusya, Hindistan, Portekiz, Almanya, Belçika, Brezilya, İngiltere, Macaristan, Romanya, Türkiye, Çek Cumhuriyeti, Hollanda, Tayland, Bulgaristan, Fas, Hırvatistan, Slovakya, Birleşik Arap Emirlikleri, Kuveyt, Lübnan, Singapur ve İsveç’ te olmak üzere 26 ülkede toplam bin 30 mağazamız var.

Markanın Türkiye yolculuğu nasıl başladı, beklentilerin neresindesiniz?
2010 yılında Decathlon’un Türkiye’de kurulduğu ilk günden bu yana en iyi fiyat/kalite, 50 farklı spor markasını tek çatı altında herkese ulaşılabilir kılıyoruz. İnovatif ürünlerimizi her seviyeden sporcuya sağlamak, beklentileri karşılayan tasarımlar oluşturmak, her aşamada hizmet sağlayarak ve kişiselleştirerek size destek vermek ve aynı zamanda mümkün olan en düşük fiyatı sunmak için müşteriyi iş dünyamızın kalbine koyuyoruz.

Türkiye genelinde kaç mağazanız bulunuyor, ağırlıklı olarak hangi bölgelerde?
İstanbul’da Bayrampaşa, Bakırköy, Başakşehir, Ataşehir’de Decathlon mağazalarımız bulunuyor. Ankara’da Kentpark, Mamak ve Ankamall mağazalarımız hizmet veriyor. İzmir’de Gaziemir ve Balçova mağazalarının yanı sıra Kocaeli, Muğla, Mersin, Adana, Antalya ve Samsun’da Decathlon mağazalarımız bulunuyor. Türkiye’de toplamda 15 mağazamız ve e-ticaret mağazamız sporseverlerin hizmetinde.

decathlon-magaza

Ürün çeşitleriniz hakkında bilgi verir misiniz, toplamda kaç marka Decathlon çatısı altında bulunuyor?
Toplam 20 markamız bulunuyor ve her bir marka farklı bir spora ait. Yürüyüş markası Newfeel, dağ sporları markası Quechua, su sporları markası Tribord, paten markası Oxelo, takım sporları markası Kipsta, fitness&gym markası Domyos, bisikletçilerin favori markası BTwin, yüzme markası Nabaiji, kayak markası Wedze, raket sporları markası Artengo ve koşucuların markası Kalenji gibi.

Kimler alışveriş yapıyor Decathlon’dan, müşteri profilinizi anlatır mısınız?
Sporsever herkes aradığı ürünleri Decathlon’da bulabilir. Fitnesstan bisiklete, binicilikten kayağa tüm sporları tek çatı altında topladık. Ayrıca spora başlamak isteyenler ve her gün spor yapan herkes Decathlon’un müşteri profilini oluşturuyor.

Online mağazanız nasıl gidiyor, bu konudaki hedefleriniz nelerdir?
Online olarak da sporu tüm Türkiye’ye ulaştırmak istiyoruz ve beklentimiz dahilinde ilerliyoruz. Talep oldukça yoğun.

Mağazalaşma sürecinde nasıl bir strateji izliyorsunuz? Yılsonuna dek hedeflediğiniz bir mağaza sayısı var mı?
Perakende atraksiyonunun, nüfusun yoğun olduğu yerler bizim için önemli. Mağaza büyüklüğü de oldukça önemli bir unsur olduğundan bize en uygun lokasyon seçimi yapmaya çalışıyoruz. Yılsonuna kadar mağaza sayımızı arttırmayı planlıyoruz. Bunun için çalışmalarımız devam ediyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz