Ana Sayfa İNDEKS Dagi Dagi, çocuklar için Anadolu’nun yerel pamuk mirasını yerel üreticilerle yaşatıyor

Dagi, çocuklar için Anadolu’nun yerel pamuk mirasını yerel üreticilerle yaşatıyor

Dagi, Anadolu’nun zengin doğal mirasının bir parçası olan yerel pamuk tohumlarının gelecek nesillere aktarımını sağlayabilmek için “Dagi Yerel Tohum Projesi” ile çiftçiyi satın alım garantisi ile destekliyor.

Doğal ürünlere koleksiyonlarında yer veren Dagi, yerel tarıma ve sürdürülebilir modaya katkıda bulunmak amacıyla hayata geçirdiği “Dagi Yerel Tohum Projesi” ile yerel çiftçileri destekliyor. Yüzyıllardır Anadolu’da varlığını sürdüren yerel tohumlarının sürdürülebilir üretimine destek olan marka “Gelincik” ve “Sarı Gelin” olarak bilinen pamukların üretimine katkı sağlıyor. Kendi doğal renkleriyle diğer pamuklardan ayrışan bu cinsler Adana Karataş’taki 10 dönümlük bir alanda satın alım garantisiyle özel olarak üretildi. Hasadı yapılan pamuklarla tasarlanan çocuk giyim koleksiyonu Anadolu topraklarına saygı ve çocuklara duyula sevgi ile hazırlandı.

Çocuklara özel olarak hazırlanan Dagi Yerel Tohum koleksiyonunda 13 farklı modelde ürün yer alıyor. Tohum dostu bu ürünler 3-4 yaştan 13-14 yaşa kadar çocuklar için özel olarak hazırlandı.

Dagi, doğal ve sürdürülebilir moda anlayışının bir parçası olarak, koleksiyonda yer alan ürünler renklerini Sarı Gelin ve Gelincik pamuklarının doğal tonlarından alıyor ve ürünler boya içermiyor. Yerel Tohum Projesi ile yerli tohumların korunmasının yanı sıra yerel çiftçilere ekonomik destek sağlanıyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz