Ana Sayfa Gündem Coffy, 100’üncü şubesini Diyarbakır’da açtı

Coffy, 100’üncü şubesini Diyarbakır’da açtı

Türkiye’nin en hızlı büyüyen, ilk tek fiyatlı dijital kahve markası Coffy, büyüme istikrarını sürdürüyor. 2019 yılında İstanbul Kadıköy’deki ilk mağazasıyla müşterileriyle buluşan Coffy, 100’üncü şubesini Diyarbakır’da açtı. Yaygın mağazaları, yüzde 100 müşteri memnuniyeti ilkesi ve uygun fiyatlarla kaliteli kahve deneyimini her kesim için ulaşılabilir hale getiren Coffy, 2024 yılı sonunda 200, 2028 yılı sonunda 500 mağazayla hizmetlerini ülkemizin dört bir yanına ulaştırmayı hedefliyor.

Türkiye’nin en hızlı büyüyen kahve markası Coffy, hem mağaza hem de il bazında yaygınlaşmaya devam ediyor. Uluslararası pazarda yaklaşık bin şubelik deneyimi bulunan DP Eurasia Group’un bünyesinde 2019 yılında doğan marka, 100’üncü şubesini Diyarbakır’da açarak operasyonlarını 22 ile yaydı. Diyarbakır’ın Kayapınar ilçesinde bin metrekarelik alanda, 500 kişilik oturma kapasitesiyle açılan Coffy, kaliteli kahve deneyiminin yanı sıra Coffy mağaza konseptiyle dizayn edilmiş açık ve kapalı alanlarıyla Diyarbakırlılar için yepyeni bir sosyalleşme mekanı.

Yüzde 100 Arabica çekirdeklerle hazırlanan kahvelerini ustalıkla müşterilerine sunan Coffy, günün her anına uygun; kahvaltılıklar, sandviçler, tatlılar ve atıştırmalıklardan oluşan yiyecek menüsüyle de yeni nesil kahveciliğin tüm standartlarını karşılıyor. Coffy yüzde 100 müşteri memnuniyeti ilkesiyle hem fiziksel mağazalarından hem de Coffy App’ten her bir müşterisinin memnun ayrılmasını önemsiyor. Marka, kaliteli kahvedeki ustalığını ulaşılabilir düzeydeki tek fiyat modeliyle harmanlayarak rekabet sahasında giderek güçleniyor.

“Hedefimiz Türkiye’nin her ilinde, her ilçesinde varlık göstermek”
Açılışta konuşan DP Eurasia Group CEO’su Aslan Saranga, çok sayıda uygarlığın izlerini taşıyan, zengin geçmişi ve kültürel birikimi ile medeniyetlerin beşiği olan Diyarbakır’ın Coffy ile buluşmasının memnuniyetini yaşadıklarını ifade etti. Çok yakında Diyarbakır da dahil olmak üzere, bölgede çok sayıda mağaza açarak büyüyeceklerinin bilgisini de veren Aslan Saranga, konuşmasına şöyle devam etti:

“DP Eurasia Group olarak, toplumdan aldığını topluma vermek sorumluluğunu yüklenen bir kurumsal gelenekten geliyoruz. İçinde bulunduğumuz topluma hizmet etmek ve her segmentte değer üretmek kültürümüzün tabanını oluşturuyor. Fiyat hassasiyetinin tavan yaptığı bir dönemdeyiz. Böyle bir dönemde tüketicinin yanında olmak, kahveyi lüks tüketim kategorisinden çıkararak gündelik yaşamın bir parçası haline getirmek ve ulaşabileceğimiz her kesime ulaşmak arzusundayız. Amacımız kahve kültüründe yepyeni bir model yaratmak, kaliteli kahveye herkesin ulaşmasını sağlamak. Türkiye’de ilk defa kahve sektöründe tek fiyat modelini ‘Tek Fiyatlı Dijital Kahve Noktası’ konseptiyle hayata geçirdik. Bu yenilik sayesinde hem kahve deneyimini demokratize ettik hem de dijital altyapımızın da gücüyle karar verme ve satın alma sürecini hızlandırdık. Yani marka olarak tüketicilerimize bir konfor alanı yaratıyoruz. Tek fiyat uygulamasıyla kafa karışıklığını gideriyoruz. Tüketicilerimiz fiyat konusunda kaygılanmadan sadece ne içeceğine odaklanıyor. Basic kahvelerden spesiyal kahvelere kadar her kategoride her istediğini aynı fiyata seçebiliyor. Ek olarak 28 yıllık tecrübemizden gelen knowhow ile franchisee’lerimize kazandırma konusunda da iddialıyız. Hem hammadde hem de mağaza içindeki operasyonel maliyetler anlamında öngörülerimiz, bilgi birikimimiz çok kuvvetli. Bu birikimle, mağazalarımızı daha verimli çalışabilir duruma getirebiliyoruz Türkiye’de pandemi gibi kritik bir dönemde doğan markamız bugün sektörün devleri kadar çok talep görüyor. Yüzde 100 müşteri memnuniyeti vizyonu ile Coffy, Türkiye’nin en hızlı büyüyen kahve zinciri konumunda. Hedefimiz, Türkiye’nin her ilinde, her ilçesinde varlık göstermek; 2024 sonunda 200, 2028 sonunda 500 şube hedefimize ulaşmak ve Türkiye’deki rüştümüzü ispat etikken sonra dünya pazarlarına açılmak.”

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz