Ana Sayfa AVM Capacity Sanat Galerisi’nde ‘Resim Aşıkları’

Capacity Sanat Galerisi’nde ‘Resim Aşıkları’

Ebülfez Ferecoğlu Atölyesi “Resim Aşıkları” sergisi 12 Haziran – 2 Temmuz tarihleri arasında Capacity Sanat Galerisi’nde sanatseverler ile buluşuyor.

Yaşamak istediği ve hayal ettiği şehri İstanbul’da bulan ve hayran olduğu şehirden aldığı ilham ile eserlerini oluşturan Ebülfez Ferecoğlu, fantastik bir yaklaşımla İstanbul’u masal diyarı olarak yorumluyor.

Sergiye katılan sanatçılar: Fulya Özalp, Gül Devellioğlu, Hale Kameroğlu, Hamide Konma, İlksen Çizmecioğlu, Nerih Duyar, Nermin Peker, Nilüfer Kankandelen, Nimet Yılmaz, Pelin Çolak, Sema Aksoy, Sevinç Aydıner. Sanat Yönetmenliğini Hale Kameroğlu’nun üstlendiği sergi farklı çizgi ve renkleriyle ziyaretçilere unutulmaz anlar yaşatacak.

Capacity Sanat Galerisi’nin ev sahipliğini yapacağı sergi 12 Haziran Pazartesi günü saat 17.00’de düzenlenecek kokteyl ile başlayacak.

Bakırköy’ün merkezinde yer alan ve yılda ortalama 22 milyon kişiyi misafir eden Capacity, ünlü marka karması, kafeleri, gece saat 02.00’ye kadar açık restoranları, sanatsal etkinlikleri ve özel günlerdeki aktiviteleri ile hem alışverişin, hem yaşamın merkezi olmayı sürdürüyor.

Ebülfez Ferecoğlu
1956 Azerbaycan’ın Nahcivan şehrinde doğdu.
1981 Azerbaycan Ressamlık Üniversitesini bitirdi.
1984 SSCB Ressamlar birliği üyesi oldu.
1981 – 1995 Nahçıvan Güzel Sanatlar Okulu’nda resim öğretmenliği yaptı.
1989 Ukrayna Livov kentinde 3 aylık bir resim kampına katıldı. Kampın sonunda gerçekleştirilen performans yarışmasında Moskova’da’ gelen kurul tarafından birincilik ile ödüllendirildi. Rusya’nın değişik kentlerinde karma sergilere ve sanat fuarlarına katıldı.
1996 Azerbaycan Aydınlar Birliği üyesi oldu.
1997 Türkiye Gazeteciler Cemiyeti Basın Müzesi’nde resim öğretmenliğine başladı ve halen devam etmektedir.
Ayrıca Yeşilyurt’taki özel bir atölyede öğrencileri ile birlikte resim çalışmalarını devam ettirmektedir.
ABD, Japonya, Danimarka, Almanya, Bulgaristan, Fransa, Polonya, Rusya, Ukrayna, Türkiye ve İran’da çok sayıda özel ve resmi koleksiyonlarda eseri bulunmaktadır.
Sanat hayatı boyunca birçok karma sergiye katılmış ayrıca yirmiye yakın kişisel sergi açmıştır.
Sanatçı Uluslararası Plastik Sanatlar Derneği UPSD üyesidir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz