Ana Sayfa AVM Çanakkale ruhu Erasta Fethiye’de canlanıyor

Çanakkale ruhu Erasta Fethiye’de canlanıyor

Erasta Fethiye, 6-15 Kasım tarihlerinde Çanakkale Zaferi’nin 100. yıl etkinlikleri çerçevesinde, Anadolu’yu gezerek Çanakkale ruhunu pekiştirmeyi amaçlayan Çanakkale 1915 100. Yıl etkinlikleri Savaş Malzemeleri Müzesi’ni ağırlıyor.

Çanakkale ruhu Erasta Fethiye’de canlanıyor. Açıldığı günden bu yana ziyaretçilerinin alışveriş ihtiyaçlarını karşılamaya ek olarak; sosyal, sanatsal ve kültürel alanda da zengin etkinlik programları sunan Erasta Fethiye, bu yıl Atatürk’ü Anma Haftası’na denk gelen tarihlerde tematik bir gezici müzeyi ağırlıyor.

Çanakkale şehitliklerini ziyaret etme fırsatı olmayan ve Çanakkale ruhunu yaşamak isteyen öğrenci ve vatandaşlara yönelik düzenlenecek olan sergide gezici müzenin bin parçalık koleksiyonu yer alıyor. Çanakkale Savaşı’nda kullanılan mühimmatın, askeri teçhizatın, kişisel eşyaların, şehitlik replikasının ve birçok belgenin sergilendiği gezici müze, milli birlik ve beraberliğin temeli olan Çanakkale Zaferi’nin ruhunu yaşatmayı ve yeni nesillere anlatmayı amaçlıyor.

savas-malzemeleri-muzesiÇanakkale Gezici Müzesi, 6 Kasım Cuma gününden 15 Kasım Pazar gününe kadar ücretsiz olarak ziyaretçilere açık olacak. Doğaya ve çevreye uyumlu bir şekilde tasarlanarak 2014 yılında açılan Erasta Fethiye, Eroğlu Gayrimenkul’ün marka AVM zincirinin ikinci halkasını oluşturuyor. 80 milyonluk yatırımla bölgenin ekonomik gelişmesine kısa zamanda ivme kazandıran proje, aynı zamanda Fethiye’nin ilk ve tek alışverişi merkezi olma özelliğini koruyor.

Hem Fethiyeliler hem de Fethiye’ye gelen turistler için seçkin bir yaşam alanı sunan Erasta Fethiye açıldığı ilk günden itibaren her yaşa hitap eden birbirinden farklı etkinliklere ev sahipliği yaparak kısa sürede Fethiyelilerin yaşamına yeni bir soluk getirdi. Erasta Fethiye, özgün konsepti, mimarisi ve nefes aldıran yeşil alanlarıyla ziyaretçilerine farklı bir alışveriş ve rekreasyon deneyimi sunmaya devam ediyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz