Ana Sayfa İNDEKS C&A C&A, Türkiye’den çıkıyor

C&A, Türkiye’den çıkıyor

C&A, Türkiye’den çıkma kararı aldı. Bundan sonra C&A mağazaları DeFacto olacak.

Avrupa’nın önemli moda perakende markalarından C&A, Türkiye’den çıkma kararı aldı. Avrupa’da büyümeye karar veren C&A’nın mağazalarını Türkiye’de DeFacto devralacak.

C&A markası Hollanda sınırı yakınlarında küçük bir Alman kasabasında Clemans ve August tarafından 1841 yılında kuruldu. 20’inci yüzyılda modayı erişilebilir kılmak hedefiyle perakende sektörünün önemli oyuncularından biri oldu. Merkezi Brüksel ve Düsseldorf’ta yer alıyor.

C&A, 2007 yılında Türkiye’ye girmişti

Bugün 19 Avrupa ülkesinde 1575 mağazası bulunan C&A’in dünya çapında 35 bin çalışanı bulunuyor. Yılda 500 milyon adet giysi ve ayakkabı satışı yapan C&A,Türkiye’ye ise 2007 yılında geldi. İstanbul’da Profilo AVM’de açılan ilk mağazayı, Türkiye’nin 6 kentinde çoğunluğu AVM’lerde 24 mağaza izledi.

Açıldığı ilk yıllarda hızlı bir büyüme gerçekleştiren C&A, 2020 stratejileri doğrultusunda Avrupa’da büyümeye karar verdi. Bu nedenle de Türkiye’den ayrılmaya hazırlanıyor. Mağazalarını ise DeFacto’ya devretme kararı verdi.

C&A 249 mağazasıyla hizmet veriyordu

Türkiye’nin en hızlı büyüyen perakende zincirlerinden biri olan DeFacto’nun ise 63 kentte 294 mağazası bulunuyor. C&A gibi ulaşılabilir moda anlayışı ile büyüyen DeFacto çok katlı mağazalar ve bin metrekare üzerinde konsept mağazalardan oluşuyor.

Turquality desteğini 2013 yılından beri alan DeFacto’nun 7 bine yakın çalışanı bulunuyor. Üç yıl içinde bu sayıyı 18 bine çıkarmayı planlayan DeFacto’nun  2024 yılı hedefi 9 kat büyeyerek 10 milyar TL ciroya ulaşmak.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz