Ana Sayfa İNDEKS C&A C&A, ilk Global Sürdürülebilirlik Raporu’nu yayımladı

C&A, ilk Global Sürdürülebilirlik Raporu’nu yayımladı

C&A’nın Global Sürdürülebilirlik Raporu iddialı kurumsal girişimin ilerleyişinin ayrıntılarını sunuyor.
Doğal kaynakları koruyan, insanlar için güvenli olan malzemeler ve üretim süreçleriyle kaliteli ürünler üretmeyi hedefleyen, Avrupa’nın önde gelen hazır giyim markalarından C&A, global çapta ilk sürdürülebilirlik raporunu yayımladı. Rapor, C&A’nın 2015 yılından 2020 hedeflerine doğru ilerleyişinin ayrıntılarını sunuyor. 2020 hedefleri, C&A açısından iddialı yeni bir global sürdürülebilirlik taahhüdüne ve stratejik çerçeveye işaret ediyor.

C&A’nın Global Sürdürülebilirlik Kıdemli Başkanı Jeffrey Hogue, ilk sürdürülebilirlik raporuna ilişkin yaptığı değerlendirmede, “2015 yılında, yeni sürdürülebilirlik stratejimizi desteklemek için güçlü bir yönetim ve hesap verebilirlik üzerine odaklandık. İş yönetim sistemimizde sürdürülebilirliğin inşası, moda oluşturma tutkumuzu desteklemede kilit öneme sahip bulunuyor” dedi.

C&A’nın ilk sürdürülebilirlik raporu, hedeflerin ve temel performans göstergelerinin kurumsal sorumlulukta, sürdürülebilir ürünler, tedarik ve yaşam üzerine odaklandığı; diğer taraftan şeffaflığın, döngüsel ekonominin ve cinsiyetin stratejik hedefler olarak belirlendiği kapsamlı yeni bir çerçeve sunuyor.

Rapordan öne çıkan başlıklar şöyle:

• C&A, Tekstil Borsası tarafından bir kez daha dünyanın en büyük organik pamuk kullanıcısı ilan edildi ve daha sürdürülebilir pamuk kullanım hacmini yüzde 40 artırdı.
• Sevk edilen ürün hacminin yüzde 90’ını yüksek sınıflandırmaya sahip tedarikçilerden elde etti.
• Asya ve Avrupa’daki 1. ve 2. düzey fabrikaların katılımıyla yeni bir davranış kuralları ve denetim süreci uyguladı.
• 2016 yılında onaylanan yüzde 100 Sorumlu Kuş Tüyü Standardını (RDS) kullanmayı taahhüt etti.
• C&A’nın global karbon ve su ayak izinin tam ölçümü gerçekleştirildi, yeni bir Sürdürülebilir Kimyasal Yönetimi ekibi ve stratejisi oluşturuldu ve 52 önemli kumaş fabrikasında bağımsız kimyasal yönetim denetimleri gerçekleştirildi.
• Paydaşları, tekstil ve giyim sektöründeki maaş sorunu üzerinde durmak noktasında birleştiren global bir inisiyatif olan Eylem İşbirliği ve Dönüşümü’nü (ACT) tesis etmede kilit bir rol oynadı.
• Dünyanın en büyük kurumsal sürdürülebilirlik girişimi UN Global Compact’i imzalayan taraflardan biri oldu; şeffaf raporlama yoluyla insan hakları, iş gücü, çevre ve yolsuzlukla mücadeleyle ilgili evrensel prensiplere liderlik yaptı.
• İlk sürdürülebilirlik çalışan bağlılığı kampanyası olarak bilinen İlham Veren Kadınlar (Inspiring Women) kampanyası sayesinde 23.000’den fazla çalışanıyla bağ kurdu.

C&A’nın Global Sürdürülebilirlik Raporu’na buradan ulaşılabilir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz