Ana Sayfa Dünyadan Burberry yüzlerce çalışanını işten çıkarmaya hazırlanıyor

Burberry yüzlerce çalışanını işten çıkarmaya hazırlanıyor

Lüks moda markası Burberry, kâr düşüşü ve maliyet azaltma programı kapsamında yüzlerce çalışanını işten çıkarmaya hazırlanıyor.

Lüks moda markası Burberry, kârının düşmesi nedeniyle maliyet azaltma programı kapsamında yüzlerce çalışanını işten çıkarmaya hazırlanıyor.

The Telegraph’a göre perakendeci, yılbaşından bu yana borsa değerinin üçte birinden fazlasını kaybetti ve FTSE 100’den atılma riskiyle karşı karşıya. Yeniden yapılanma planları, etkilenen çalışanlara işten çıkarılma tehlikesi altında oldukları veya pozisyonlarına yeniden başvurmaları gerektiği bilgisinin verilmesinin ardından, Haziran ayı sonlarında bir Zoom toplantısında personel üyelerine duyuruldu.

Burberry, yüzlerce işin işten çıkarılabileceğini belirten 45 günlük bir istişare başlattı. Sendika yetkililerinin şu anda işten çıkarma anlaşmalarını seçilmiş bir grup işçiyle koordine ettiği düşünülüyor.
Marka, kaç çalışanın etkileneceğini doğrulamazken, çalışanlar planlar kapsamında 400’e kadar pozisyonun kaldırılabileceğine inanıyor.

Bu karar, Burberry’nin zorlu ekonomik ortamla boğuşurken tam yıllık kârının son zamanlarda yüzde 36 düşerek 418 milyon sterline gerilemesiyle bir dönüşüm sağlamada zorlandığı bir dönemde geldi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz