Ana Sayfa Gündem The Body Shop, 40. yılını kutluyor

The Body Shop, 40. yılını kutluyor

2003 yılından bu yana Türkiye’de de mağazalarını tüketicilerle buluşturan The Body Shop, 40. yılını kutluyor. The Body Shop, 40. yılında 75 milyon metrekare hasar görmüş doğal yaşam alanına yeniden hayat verecek.

1987 yılında “adil ticaret” uygulamasını başlatarak tüm tedarikçileri ile adil şartlarda ticaret yapan The Body Shop, bugün 21 ülkede 26 yerel tedarikçi ile çalışıyor. 1996 yılında hayvanlar üzerinde test yapılmasına savaş açarak yine bir ilke imza atan marka, 1997 yılında Humane Cosmetics Standard’a giren ilk kozmetik firması oldu ve 2004 yılında Avrupa Birliği içerisinde hayvanlar üzerinde test edilen tüm ürünlerin satışının yasaklanmasına öncülük etti.

Jeremy-Schwarz
The Body Shop CEO’su Jeremy Schwartz

2016 yılı ise, markanın “Dünyanın En Etik ve Sürdürülebilir Küresel Markası” olma yolunda adım atarak “Değer Kat, Tüketme” Sözünü lanse ettiği yıl. 40. yılında biyolojik köprüler inşa etmeye başlayan The Body Shop, 75 milyon metrekare hasar görmüş doğal yaşam alanına yeniden hayat verecek. Aynı zamanda, doğadan gelen reçetelerle yaratılmış yüzde 100 vejetaryen cilt bakımı serisi ve nadir bulunan, çok değerli esansları doğadan koparmadan bir araya getiren inovatif kokularını The Body Shop severlerin beğenisine sunacak. Bunların yanı sıra, AirCarbon™ kullanarak oluşturduğu, plastiğe alternatif, doğada çözünen ve sürdürülebilir yeni ambalajlarını tanıtacak. The Body Shop CEO’su Jeremy Schwartz, “Her zaman her şeyi farklı yaptık, kalıpları yıktık, cesur davrandık. Mağazalarımızı ve ürünlerimizi çevre ve insan hakları sorunları ile ilgili iletişim kurmak için kullandık, çalışanlarımızı ve müşterilerimizi değişime öncülük etmeleri için seferber ettik. Önümüzdeki 40 yıla baktığımızda, pozitif değişim için sözümüz her zamankinden daha güçlü. Amacımız, gezegeni, insanları ve ürünleri korumak ve onlara değer katmak. Ürünlerimiz değer katıyor ancak hiçbir zaman onlarla tutamayacağımız sözler vermiyor ve onları asla hayvanlar üzerinde test etmiyoruz” şeklinde konuştu.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz