Ana Sayfa İNDEKS BMD BMD Başkanı Öncel: Korkmadığımızı güçlü şekilde haykırmalıyız

BMD Başkanı Öncel: Korkmadığımızı güçlü şekilde haykırmalıyız

Birleşmiş Markalar Derneği (BMD) Başkanı Sinan Öncel, İstanbul, Beşiktaş’ta düzenlenen terör saldırısı ile ilgili bir açıklama yayımladı. Öncel, “Türkiye, tarih boyunca her zaman en yüksek düzeyde sahip olduğu birlik, beraberlik ve dayanışma duygularıyla, yaşanan bu sıkıntılara çare üretebilecek deneyime ve sağduyuya sahip bir ülkedir. Hepimiz terörün tuzağına düşmeden, gündelik yaşamımıza devam etmeli, bu alçaklara bu şekilde yanıt vermeli, korkmadığımızı güçlü şekilde haykırmalıyız” dedi.

BMD Başkanı Sinan Öncel, Beşiktaş’ta düzenlenen terör saldırısı ile ilgili bir açıklama yayımladı. Öncel, açıklamada “korkmadığımızı güçlü şekilde haykırmalıyız” vurgusu yaptı. Öncel’in açıklaması şöyle:

“Dün gece meydana gelen alçakça saldırı, sadece şehit olan kardeşlerimizin ailelerinin evlerine değil, Türkiye’deki her haneye ateş düşürmüştür. Her zaman ifade ettiğimiz gibi, terörün hedefi insanları korkutarak ve sindirerek gündelik yaşamı kesintiye uğratmak, insanları evlerine hapsetmek ve sürekli endişe duymalarına neden olmaktır. Demokratik değerlere, ekonomik ve ticari hayatın sürekliliğine, toplumsal düzene kasteden bu tehdide verilebilecek en iyi yanıt dayanışmadır. Türkiye, tarih boyunca her zaman en yüksek düzeyde sahip olduğu birlik, beraberlik ve dayanışma duygularıyla, yaşanan bu sıkıntılara çare üretebilecek deneyime ve sağduyuya sahip bir ülkedir. Hepimiz terörün tuzağına düşmeden, gündelik yaşamımıza devam etmeli, bu alçaklara bu şekilde yanıt vermeli, korkmadığımızı güçlü şekilde haykırmalıyız.

Bu hain saldırıda şehit olan polislerimize ve yurttaşlarımıza Allah’tan rahmet dileriz. Yaralıların en kısa sürede sağlıklarına kavuşmaları da en büyük dileğimdir. Tüm şehit kardeşlerimizin kederli ailelerine ve büyük ulusumuza sabır ve başsağlığı dileklerimizi iletiriz.”

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz