Ana Sayfa AVM Bilkent Sahne AST’ta şubat ayı bambaşka

Bilkent Sahne AST’ta şubat ayı bambaşka

Bilkent Sahne AST, şubat ayında birbirinden ünlü isimleri ve çok değerli tiyatro eserlerini Başkentlilerle buluşturmaya devam ediyor.

Bilkent Sahne AST, şubat ayında da perdelerini birbirinden ünlü oyuncular ve çok değerli tiyatro eserleri ile aralıyor. Çocuklara özel de pek çok programın bulunduğu Bilkent Sahne AST’ta dopdolu bir program tiyatro severleri bekliyor.

1 Şubat tarihinde Circus Karnaval ile şubat ayı programına başlayacak olan Bilkent Sahne AST çocuklara ve hala çocuk kalanlara unutulmaz bir gün yaşatacak. Birbirinden yetenekli üç sirk kahramanının 5 farklı gösteriyi tek gösteride tiyatral bir dille bütünleştirip anlatmasıyla oluşan Circus Karnaval ile büyüleyici ve nefes kesen bir 45 dakika geçireceksiniz. Eğlence 2 Şubat tarihinde de kaldığı yerden devam ediyor. Yeteneksizsiniz Türkiye yarışmasının finalisti Burhan Öztoprak Muhteşem Bir Bubble Show ve Lazer Gösterisiyle çocukları sihirli bir dünyaya götürüyor.

“Size Anlatacaklarım Var” adını verdiği tek kişilik gösterisinde, 20 yıl önceki Türkiye ile günümüzdeki Türkiye arasındaki değişimleri, ünlü isimlerle başından geçen eğlenceli anılarını, YouTube çekimlerinde karşılaştığı hikayeleri seyirciyle buluşturan Armağan Çağlayan 6 Şubat’ta Bilkent Sahne AST’ta olacak. Barbaros Şansal ise Burda Olmaz adlı gösterisiyle, sürpriz konukların da katılımıyla, 25 Şubat’ta seyircisiyle buluşacak. Yer aldığı ve yazdığı oyunlarla pek çok ödül kazanan Berkay Ateş’in kaleme aldığı ve oynadığı Uykusuz Bir Rüya: Salim 20 Şubat’ta, bir yazarın hayatıyla ve seçimleriyle kendi zihninde hesaplaştığı son anın yansıtıldığı Barış Atay ile İntihar Şov ise yine 21 Şubat tarihinde AST sahnesinde.

Güldürürken düşündürecek
Haldun Taner’in kaleme aldığı “Eşeğin Gölgesi” adlı oyun, Taner’in kurguladığı masalsı evrende, günümüz dünyasının yozlaşmış birçok olgusuna dokunuyor. 2,18 ve 23 Şubat tarihlerinde sahnelenecek olan oyun seyircilerini düşündürmeye ve güldürmeye hazırlanıyor. 3 ve 17 Şubat tarihlerinde Deniz Fırat Aksoy’un gerçek bir hikâyeden yola çıkarak uyarladığı ve Serhat Nalbantoğlu’nun yönettiği “N’SİN” tiyatro severlerle yine bir araya geliyor. Oyun, Aziz Nesin’in 4 Temmuz 1965’te Moskova’dan dönüşünde polis tarafından gözaltına alınmasını ve akabinde gelişen olayları mizahi bir dille sahneye aktarıyor.

Kahkaha dolu bir şubat
11 ve 12 Şubat tarihinde ise Baturay Özdemir stand-up gösterisi ile kahkaha dolu bir akşama imza atacak.

Bilkent Sahne AST’ın diğer programı ise şu şekilde:

-7 Şubat/Ölümün Tersi Arzudur
-9-10 Şubat/ Anarşist
-14 Şubat/Burcu Seçmeer-Fısıltı
-16 Şubat/Mahkumlar-Turuncu Sanat
-19 Şubat/Nora 2
-22 Şubat/ Radikal Tahammülsüzler
-24 Şubat/ Heccav
24 Şubat/ Şeker Portakalı
-28 Şubat/ Bir İdam Mahkumunun Son Günü
-29 Şubat/ Perde Sanat-Bu Da Geçer Yahu

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz