Ana Sayfa AVM Bilimin en eğlenceli hali Marmara Park AVM’de

Bilimin en eğlenceli hali Marmara Park AVM’de

Marmara Park AVM, sömestir tatilinde de çocukları unutmadı. “Bilimin En Eğlenceli Hali” etkinliği, Marmara Park AVM’de çocuklarla buluşacak.

Mucit çocuklar, sömestir tatilinde “Bilimin En Eğlenceli Hali” etkinliğiyle Beylikdüzü Marmara Park AVM’de buluşuyor. Çocuklar, 5 Şubat’a dek her gün Eğlenceli Bilimsel Deney Atölyeleri ile bilim dünyasını keşfediyor, hem eğleniyor hem de öğreniyor.

Best FM’in medya sponsorluğunda ücretsiz olarak yapılan bilimsel deney etkinliklerinde çocuklar birbirinden ilginç deneyler yapıyor. ‘Gizemli Kimya Atölyesi’nde çeşitli maddeleri karıştırarak pembe, kırmızı, yeşil, mavi renkte sıvılar ve kabaran köpükler oluşturuyor ve kimyasal değişimleri gözlemliyorlar.

‘Elektriğin Dünyası’nda, çocuklar tuzlu su kullanarak pil yapıyorlar. Renkli kıvılcımların dansını izliyorlar. Van de graff jeneratörü ile ipleri havalandırıyorlar. Hiçbir tehlike olmadan elektriğin ilginç dünyasına şahitlik ediyorlar. ‘Havanın Gücü Deneyi’nde, havanın gücüyle topu havalandırıp, bardakları deviriyor, havanın kaldırma ve itme kuvveti olduğunu öğreniyorlar.

‘Aynalar Deneyi’nde farklı açılardaki aynaların farklı görüntüler oluşturduğunu farkediyor ve sonsuzluk aynasına çok şaşırıyorlar. Aynaların hayatımıza getirdiği kolaylıkları öğreniyorlar. Ayrıca, çocuklar hologram, sihirli kumbara gibi düzeneklerle gözümüzün nasıl yanılabildiğini görüyorlar.

‘Buz Dünyası Deneyleri’nde, suyu kaynatan buz, beyaz baloncuklar yapımı, yapay kar oluşumu, sis oluşumu, devasa köpükler gibi birbirinden ilginç, eğlenceli deneyler yaparak, bilimle ilgili ilginç bilgiler öğreniyorlar.

‘Dünyamız ve Uzay Atölyesi’nde ise çocuklar ay, dünya, güneş modelini çalıştırarak gece-gündüz oluşumu, mevsimlerin oluşumu hakkında bilgi sahibi oluyorlar. Renk çarkını döndürerek gökkuşağının renklerini birleştiriyorlar.

Çocuklar tüm ‘Bilimsel Deney Atölyeleri’nin sonunda birbirinden ilginç hediyelerle eve dönüyorlar. Marmara Park AVM, tüm mucit adayı çocukları sömestir tatilinde etkinliklere davet ediyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz