Ana Sayfa Gündem Big Chefs üst yönetimi şirkete ortak oluyor

Big Chefs üst yönetimi şirkete ortak oluyor

Big Chefs restoran zincirinin üst yöneticileri, kurucu ortaklarının sunduğu hisse alım imkanıyla şirketin hissedarı oldu. CEO Altan Kosova, yöneticilerin şirketin başarısına inandığını ve büyüme yolculuğunu birlikte sürdüreceklerini belirtti. Şirketin 2023 yılı karı, piyasa beklentilerinin üzerinde 248 milyon TL olarak açıklandı. Yöneticilerin hisse alımı, şirketin büyüme ve kârlılık hedeflerini destekleyen bir adım olarak değerlendiriliyor.

Türkiye’nin lider full servis restoran zinciri markası Big Chefs’in üst yöneticileri şirketin hissedarı oluyor. Şirketin kurucu ortaklarından Gamze Cizreli ve Saruhan Tan üst yönetime sunduğu avantajlı hisse alım imkânı sayesinde yöneticiler de şirkette pay sahibi oldu.

Kurucu ortaklarımızdan hisse alım imkânı
Big Chefs CEO’su Altan Kosova konuyla ilgili olarak şunları söyledi: “Kurucu ortaklarımız Gamze Cizreli ve Saruhan Tan, Big Chefs’in başarısının mimarı olan üst yönetim ekibini şirketimizin ortağı olmaya davet etti. Şirketimizin geleceğine inanan yöneticiler olarak biz de büyüme yolculuğumuzu birlikte sürdüreceğiz. Big Chefs 2023 yılında hızlı büyüyerek dünyada Türkiye dahil Almanya, Belçika, Kazakistan, Azerbaycan, Irak, Kıbrıs, Libya ve Gürcistan olmak üzere 9 ülkede, 120 restorana ulaştı ve 13 milyonun üzerinde misafiri restoranlarında ağırladı. Geçtiğimiz yıl da başarılı bir halka arz gerçekleştirdik.”

2023 yılı karı 248 milyon lira oldu
2023 yılı finansal sonuçlarını da değerlendiren Big Chefs CEO’su Altan Kosova, enflasyon düzeltmesi öncesi 2023 yılı karı piyasa beklentilerinin üzerinde 248 milyon TL olarak, bir önceki yılın yüzde 166 üzerinde gerçekleştiğini söyledi. Kosova sözlerine şöyle devam etti: “Net satışlarımız enflasyon düzeltmesi öncesi yüzde 93 büyürken, enflasyon ile düzeltilmiş reel büyüme yüzde 28 oldu. 2023 senesinde maliyetleri bir önceki seneye göre çok iyi yöneterek brüt karlılıkta enflasyon öncesi rakamlara göre 3.1 puan, enflasyon ile düzeltilmiş rakamlara göre de 3,8 puan iyileştirerek önemli bir karlılık elde ettik.”

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz