Ana Sayfa Hizmet-Tedarik Best Enerji’den, enerji izleme sisteminde yeni alternatif

Best Enerji’den, enerji izleme sisteminde yeni alternatif

6 yıldır Enerji verimliliği alanında hizmet veren Best Enerji yönetimi, enerji etüdü, enerji yönetimi, enerji kimlik belgesi, yeşil yıldız danışmanlığı, karbon ayak izi hesabı gibi Enerji Verimliliği hizmetlerine “Enerji.Pro: Enerji İzleme ve Yönetim Yazılımı”nı ekledi.

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Best Enerji yönetimi kurucu ortağı Kerem Arısoy, “Enerjiyi yönetmek enerjiyi izlemek ile başlar ilkesinden yola çıkarak hazırladığımız yazılımın her aşamasını hizmet verdiğimiz tesislerin teknik müdürlerinin verdiği bilgiler ve kurumsal birikimlerimizden edindiğimiz tecrübeler ışığında şekillendirdik. Yaklaşık bir yıldır üzerinde çalıştırdığımız enerji izleme programımız pilot tesislerde yapılan test aşamalarını başarıyla geçti. Her işletmenin farklı talep ve beklentileri olduğunu göz önünde bulundurarak geliştirdiğimiz yazılımımızı piyasadaki sıkıcı ve karmaşık grafiklerden oluşan programlara alternatif olarak tasarladık. Basit ve işlevsel tasarımı sayesinde teknik verileri anlaşılır grafiklere ve raporlara döken programımız özellikle alışveriş merkezi, oteller, zincir mağazalar, zincir marketler, banka şubelerinin yaşadığı teknik sorunların izlenmesine ve anında müdahale edilmesine olanak tanıyor” dedi.

Enerji.pro enerji izleme sistemleri, Türkiye genelinde 14 alışveriş merkezi, 10 zincir mağaza, 1 otelde kullanılıyor. Yazılım tesisin beklentileri doğrultusunda birçok eklenti ile özelleştirilebiliyor. Alışveriş merkezi ve otellerde manuel veri girişi olanağıyla, raporlara tesisin su, doğalgaz tüketimleri, ortak alan, kiracı dağılımı, satılan oda sayısı, ziyaretçi sayısı, atık/kimyasal miktarı vb. parametreler de eklenebiliyor.

Yazılım ayrıca,
• Bulut tabanlı yapısı sayesinde internetin olduğu her yerden kolay erişim,
• İstenilen tarih aralıklarında geçmişe dönük analiz imkânı,
• İhtiyaç kadar enerji izleme noktası ekleme imkânı,
• Yıllık, aylık, günlük, saatlik ve dakikalık veri sıklığı seçeneği sunuyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz