Ana Sayfa AVM Belediyeden satılık AVM

Belediyeden satılık AVM

Çankaya Belediyesi, Halihazırda boş halde olan Ankara Maltepe Park AVM’yi satışa çıkardı. Belediye, AVM’nin “Çankaya Çarşı” olarak faaliyete geçmesini planlamıştı. Ancak yeterli ilgi görmeyince 12 dönüm arazi üzerine kurulu AVM’yi 91 milyon muhammen bedel belirlenerek satışa çıkarıldı.

Çankaya Belediyesi, sahibi olduğu Ankara Maltepe Park AVM’yi satışa çıkardı. 12 dönüm arazi üzerine kurulu AVM’nin satışı için, 91 milyon liralık muhammen bedel belirlendi. İhaleye ilişkin yatırılması gereken geçici teminat tutarı ise 2 milyon 730 bin lira. Kapalı zarf usulü yapılacak ihale 29 Mart günü yapılacak.
12 bin 120 metrekare arsa alanı ve 40 bin 564 metrekare inşaat alanı bulunan AVM Maltepe Mahallesi’nde bulunuyor. Hali hazırda boş halde olan AVM’nin yüzde 60 hissesi belediyeye, yüzde 40’ı ise başka bir firmaya ait.

Maltepe Park AVM, Eski Maltepe Pazarı’nın bulunduğu alanda kurulu. 2008 yılında hizmete giren AVM’nin yüzde 57 hissesini Çankaya Belediyesi satın aldı. Belediye, Çankaya Çarşı olarak adını değiştirdiği AVM’de doğal gıda ile el ürünlerinin satılması planlandı. Ancak, çarşı yeterli ilgili göremedi. Dükkanlar zaman içinde kapandı.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz